Ахметов продає Україні електроенергію на 50% дорожче, ніж Угорщині

Україна в лютому закуповувала електроенергію у вугільних електростанцій майже на 50% дорожче від цін, за яким у Європі купували електроенергію групи Ріната Ахметова.

Про це повідомляють Наші гроші.

За даними ДП "Енергоринок", у лютому 2019 року середня ціна продажу електроенергії в Оптовий ринок виробниками ТЕС становила 2167 грн/МВт*г за наростаючим підсумком (0,72 євро за кВт*год). Таким чином тариф теплової генерації виріс на 16% у порівнянні з січнем.

"Це новий рекордно високий тариф ТЕС за всю українську історію", – підкреслили у виданні.

У свою чергу на Угорській енергетичній біржі електроенергія у лютому коштувала 49,56 євро, або близько 1530 грн/МВт*г.

"Тобто ціна українського Енергоринку на 45% вище від ціни угорської біржі", – підкреслюється у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні найбільшим постачальником "вугільної" електроенергії є група ДТЕК Ріната Ахметова.

У грудні 2017 року Антимонопольний комітет видав рекомендацію Міністерству енергетики та НКРЕКП щодо відкриття ринку для імпорту, але ці органи не надали дозволу на імпорт дешевшої електроенергії з Європи.

На експорт йде електроенергія, яка вироблена Бурштинською і Добротвірською теплоелектростанціями. Вони знаходяться в Бурштинському енергоострові, який від'єднаний від енергосистеми України та синхронізований із європейською системою. Ці ТЕС спочатку дорого продають свою електроенергію "Енергоринку", а потім дешево викупають її назад за ціною оптового ринку для продажу за кордон.

На 2018 рік розбіг цін був такий: ДТЕК продавав "Енергоринку" за ціною 1,8 грн за кВт*год, а потім викуповував за 1,59 грн за кВт*год. У річному вимірі це становило 1,3 млрд грн дотації групі Ахметова з боку усіх виробників дешевшої електроенергії країни.

Із весни 2016 року в Україні діє формула Роттердам+, яка спричинила зростання тарифів ТЕС на 140% – із 0,9 грн за кВт-год до 2,2 грн за кВт-год.

Відмітимо, що ДТЕК вдалось практично повністю монополізував експорт електроенергії, тому що це єдина компанія, що контролює як вугільні шахти, так і вугільні електростанції, з яких здійснюється експорт електроенергії.

Головний імпортер української електроенергії – Угорщина, яка у минулому році отримала майже 3,6 млрд кВт-год, або 58% усього експорту.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Свіжі дописи

  • Новини

На тлі можливої реорганізації сайт USAID припинив роботу

Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Генштаб оприлюднив мапи боїв: на фронті відбулося 110 бойових зіткнень з ворогом

На фронті минулої доби, 1 лютого, було зафіксовано 110 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Окупанти випустили по Україні пів сотні дронів: майже всі з них не досягли своїх цілей

У ніч проти 2 лютого війська рф атакували Україну 55 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Членство в НАТО є “найдешевшим” варіантом для союзників: Зеленський щодо вступу України до Алянсу

Членство в НАТО залишається одним із ключових елементів безпеки для України, а 800-тисячна українська армія… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Командувач Сухопутних військ Драпатий закликав до “жорсткої реакції” на вбивства військових ТЦК

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий засудив випадки нападів та вбивств військовослужбовців територіальних центрів комплектування,… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025
  • Новини

Удар по інтернату у Суджі: Повітряні сили показали траєкторію руху авіаційної бомби

У Повітряних силах ЗСУ показали траєкторією польоту російської керованої авіаційної бомби по Суджі Курської області… Читати більше

Sunday February 2nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.