Новини

Розкрадання в оборонці: ГПУ оголосила підозру учаснику схеми

Керівнику ТОВ "Оптимумспецдеталь", яка поставила на оборонні підприємства продукції на 140 мільйонів гривень, Андрію Рогозі повідомили про підозру у несплаті податків та розкраданні близько 30 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко на засіданні Ради національної безпеки і оборони 6 березня, передає УП.

Він розповів, що справу "Оптимумспецдеталі" ГПУ веде з 2016 року.

"У 2018 році Рогоза з двома співучасниками – працівниками СБУ знаходяться на лаві підсудних у Печерському суді по звинуваченню у шахрайстві. Вони вимагали у дружини одного з колишніх високопосадовців кошти нібито для передачі працівникам правоохоронних органів. На цьому були зловлені, і ніхто їх не збирається покривати. Їм світить достатньо великий термін", – сказав Луценко.

Генпрокурор додав, що 2 березня ГПУ отримала остаточний акт податкової перевірки ТОВ "Оптимумспецдеталі", яка показала, що фірма не сплатила близько 30 мільйонів податків.

"Підозра про що вчора ввечері була вручена керівнику цієї фірми "Оптимумспецдеталь" Рогозі", – сказав Луценко.

За його словами, отримані в ході слідства докази, в тому числі телефонні апарати, передали до експертної установи.

"Якщо експертиза підтвердить їх автентичність, то ми не виключаємо, вірніше, плануємо вручення підозри ймовірним співучасникам Рогози у цьому розкраданні держаного бюджету шляхом несплати податків", – сказав Луценко.

Разом з тим, як повідомляє сайт ГПУ, йдеться про суму 26,6 мільйона гривень. Також підкреслюється, що запобіжний захід до Рогози не застосували, оскільки підозрюваний відшкодував шкоду, завдану державі несплатою податків.

"Очікуємо результатів і щодо ймовірних зловживань і посадовими обов'язками, які від листопада 2018 року є компетенцією НАБУ. Йдеться про окремого представника апарату РНБО, про керівників концерну, про керівників державних оборонних заводів – усі ці посадові є виключною підслідністю НАБУ, і ми чекаємо результатів щодо ймовірних їхніх порушень", – підсумував Луценко.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Свіжі дописи

  • Новини

У ДПСУ назвали основні завдання російських ДРГ на північному прикордонні

російські диверсійно-розвідувальні групи на північному прикордонні намагаються вивідати побудову лінії оборони, щоб перерізати логістичні шляхи… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

ЗМІ: для 240 тисяч громадян України у США можуть скасувати тимчасовий правовий статус та депортувати

Адміністрація американського президента Дональда Трампа має наір скасувати тимчасовий правовий статус близько 240 тисяч українців,… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Зеленський прибув до Брюсселю де зустрівся з Макроном

Президент України Володимир Зеленський 6 березня бере участь у спеціальному засіданні Європейської Ради у Брюсселі.… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

У Києві відбулась акція біля посольства США: українці вимагають зробити повернення полонених однією з ключових умов переговорів

6 березня під посольством США в Україні рідні, друзі українських полонених зібралися, аби закликати спочатку… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Благодійники з Канади для українських саперів видали посібник

Благодійна організація Mriya Aid з Канади профінансувала видання для українських саперів 3000 посібників з ідентифікації… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Новини

Комфортні поїздки жінок з водійками: Uklon запустив окремий клас авто у чотирьох містах України

Український райдхелінг-сервіс Uklon представив новий клас авто – “Жіночий”. Замовляти даний клас зможуть жінки, користувачки… Читати більше

Thursday March 6th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.