Про це повідомляє прокуратура АР Крим, не називаючи імені, але демонструючи скрін-шот матеріалу "Референдум в Крыму: не уход, а возвращение" за 16 березня 2014 року його авторства.
Джерело у правоохоронних органах підтвердило "УП", що йдеться про Володимира Скачка.
5 березня представники прокуратури АРК й працівники Служби безпеки України провели обшук за адресою чоловіка в рамках розслідування про розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території України.
"Під час обшуку було виявлено та вилучено низку матеріалів антиукраїнського спрямування, які з 2014 року розповсюджувались в українських та російських ЗМІ, у тому числі і ті, що містять заклики до вчинення дій спрямованих на зміну меж території України та ряд предметів із символікою держави-окупанта, що пропагує окупацію півострова", – інформує прокуратура Криму.
Особі повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 110 ККУ (умисні дії на зміну меж України і публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, якщо вони вчинені представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі).
"Найближчим часом до суду буде спрямовано клопотання про обрання відносно нього запобіжного заходу. Тривають слідчі дії", – зазначає прокуратура АРК.
Сам Володимир Скачко заявив виданню "Страна", що йому вручили підозру й повістку на допит на 11 годину 10 березня.
"Мене звинувачують, що нібито я діяв у змові з керівником "РИА Новости-Украина" Кирилом Вишинським. Хоча короткочасні трудові відносини редактора й журналіста не є змовою, а просто трудовими відносинами. Для того, щоб навісити змову, я йду разом із Вишинським, але навіщо це і кому це потрібно – я не знаю", – заявив він.
"Я не революціонер, а журналіст, який пише і намагається обговорювати ситуація в Україні", – додав Скачко.
Скачко розповів, що в 2014 році справді співпрацював із ресурсами "РИА Новости" й "Україна.ру", але їхня спільна робота швидко завершилася.
"Базується все на статті від 16 березня 2014 року "Референдум у Криму – не івдступ, а повернення?" і "Федералізація – шлях порятунку цілісності чи дроблення України?". Але я всюди ставив запитання й обговорював. Отже, закликів у статтях немає жодних", – заявив він.
За словами Скачка, під час обшуку філолог декількох годин вичитувала його тексти.
"На думку цієї жінки-фахівця, я не люблю Україну. Наприклад, у моїх текстах були фрази "громадянська війна", "ненька" у лапках, "київський режим". Вона називала це все наративом і маркерами російської пропаганди, які мені нібито спущені звідкись", – заявив він.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.
Навіть попри повномасштабну війну система трансплантації в Україні не лише вистояла, а й продовжує розвиватися.… Читати більше
У США досі тривають масштабні лісові пожежі. Президент України Володимир Зеленський доручив міністру внутрішніх справ… Читати більше
В українських школах для учнів 8-9 класів з цього року запровадять обов'язковий курс "Підприємництво і… Читати більше
До кордонів Дніпропетровської області підсунулася лінія фронту. Це означає, що існує загроза обстрілів керованими авіабомбами… Читати більше
Один із північнокорейських військових, який потрапив у полон, хоче залишитися в Україні. Інший захотів повернутися… Читати більше
У Запоріжжі делегація ООН на чолі з заступником генсекретаря ООН з гуманітарних питань та координатором… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.