Кабмін скасував 138 застарілих актів та прийняв низку рішень на користь бізнесу

6 березня 2019 року Уряд схвалив низку рішень для бізнесу, розроблених BRDO за підтримки МЕРТі бізнес-асоціацій, в рамках восьмого дерегуляційного Кабміну.

Так, скасовано 138 застарілих та неактуальних актів у сфері цінового регулювання часів планової економіки УРСР, а ще 14 рекомендовані до перегляду. Урядом прийнято рішення про ринкове конкурентне ціноутворення в частині закупівлі медичного обладнання, яке повністю або частково купується за бюджетні кошти. Скасування 10%-го обмеження на надбавку на медичне обладнання усуне непрозорі схеми у сфері, зменшить корупційні ризики та розширить асортимент продукції та коло постачальників на ринку медичного обладнання.

Вдосконалено порядок ліцензування господарської діяльності, адже сфера була переобтяжена зайвими вимогами та внутрішніми колізіями. Так, запроваджено м'якіший інструмент регулювання – зупинення дії ліцензії – як альтернатива єдиному існуючому досі інструменту у вигляді анулювання ліцензії. Визначено також порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена органом ліцензування, та порядок оскарження такого рішення. Окрім того, від підприємців більше не вимагатимуть документів на підтвердження оплати за видачу ліцензії, що раніше також було підставою для її анулювання. Зміни дозволять зекономити бізнесу близько 960 млн грн на рік.

Ще одне знакове рішення – оформлення робочої візи Д відтепер можливе на території України для громадян безвізових країн. Його прийняття стало результатом нещодавньої зустрічі Президента та Прем'єр-міністра з представниками ІТ-галузі України, що відбулася 26 лютого. Цього давно чекала українська IТ-індустрія, динаміка зростання якої перевищує темпи підготовки кадрів всередині країни, а також інші галузі, що потребують залучення іноземних фахівців. Рішення позитивно вплине на інвестиційну привабливість країни загалом, пожвавитьобмін досвідом та створить додаткові стимули для розвитку інформаційних технологій в країні.

Важливим блоком урядових рішень стало затвердження критеріїв ризику для чергової низки сфер в рамках реформування інспекційної системи. Зокрема, у галузях залізничного та міського електричного транспорту, тютюнових виробів, метрології, позашкільної освіти, використання пуповинної крові та генетично модифікованих рослин. На практиці це означає, що інспекційні органи фокусуватимуться передусім на перевірках підприємств з найвищим ступенем ризику. Як наслідок, бізнес чіткіше розумітиме вимоги до нього, що зменшить ризики для споживачів.

Окрім того, пішов в минуле ще один неефективний радянський пережиток – книга відгуків і пропозицій. Обов'язковість її ведення коштувала суб'єктам господарювання у сфері торгівлі, а отже – і споживачам, до 125 млн грн на рік.

Свіжі дописи

  • Новини

В Єврокомісії заявили, що Україна може отримати перші надходження від заморожених активів рф уже до літа

Якщо країни-члени Європейського Союзу зможуть досягти швидкої згоди навколо пропозицій Єврокомісії та високого представника ЄС… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

Соціологи провели дослідження, як змінилося ставлення українців до Дня перемоги

В Україні суттєвих змін зазнало ставлення громадян до Дня перемоги, який раніше відзначався 9 травня:… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

Спікер українського Парламенту підписав розпорядження про допуск журналістів до Верховної Ради

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав розпорядження про допуск журналістів до приміщення ВРУ в умовах… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

Підозру перекваліфікували: ДБР завершило розслідування щодо вбивство підлітка на фунікулері в Києві

Працівники ДБР завершили досудове розслідування за фактом трагедії на станції столичного фунікулера, внаслідок якої загинув… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

До України відправити своїх військових готова Литва, проте є нюанс

Відправити свої війська до України із навчальною місією готова Литва, проте Київ поки що не… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024
  • Новини

В ISW вважають, що перевірка ядерної готовності у Білорусі є лінією рф на зменшення західної допомоги Україні

Оголошена у Білорусі раптова перевірка ядерної готовності одночасно з російською федерацією, вочевидь, має на меті… Читати більше

Wednesday May 8th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.