Кабмін скасував 138 застарілих актів та прийняв низку рішень на користь бізнесу

6 березня 2019 року Уряд схвалив низку рішень для бізнесу, розроблених BRDO за підтримки МЕРТі бізнес-асоціацій, в рамках восьмого дерегуляційного Кабміну.

Так, скасовано 138 застарілих та неактуальних актів у сфері цінового регулювання часів планової економіки УРСР, а ще 14 рекомендовані до перегляду. Урядом прийнято рішення про ринкове конкурентне ціноутворення в частині закупівлі медичного обладнання, яке повністю або частково купується за бюджетні кошти. Скасування 10%-го обмеження на надбавку на медичне обладнання усуне непрозорі схеми у сфері, зменшить корупційні ризики та розширить асортимент продукції та коло постачальників на ринку медичного обладнання.

Вдосконалено порядок ліцензування господарської діяльності, адже сфера була переобтяжена зайвими вимогами та внутрішніми колізіями. Так, запроваджено м'якіший інструмент регулювання – зупинення дії ліцензії – як альтернатива єдиному існуючому досі інструменту у вигляді анулювання ліцензії. Визначено також порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена органом ліцензування, та порядок оскарження такого рішення. Окрім того, від підприємців більше не вимагатимуть документів на підтвердження оплати за видачу ліцензії, що раніше також було підставою для її анулювання. Зміни дозволять зекономити бізнесу близько 960 млн грн на рік.

Ще одне знакове рішення – оформлення робочої візи Д відтепер можливе на території України для громадян безвізових країн. Його прийняття стало результатом нещодавньої зустрічі Президента та Прем'єр-міністра з представниками ІТ-галузі України, що відбулася 26 лютого. Цього давно чекала українська IТ-індустрія, динаміка зростання якої перевищує темпи підготовки кадрів всередині країни, а також інші галузі, що потребують залучення іноземних фахівців. Рішення позитивно вплине на інвестиційну привабливість країни загалом, пожвавитьобмін досвідом та створить додаткові стимули для розвитку інформаційних технологій в країні.

Важливим блоком урядових рішень стало затвердження критеріїв ризику для чергової низки сфер в рамках реформування інспекційної системи. Зокрема, у галузях залізничного та міського електричного транспорту, тютюнових виробів, метрології, позашкільної освіти, використання пуповинної крові та генетично модифікованих рослин. На практиці це означає, що інспекційні органи фокусуватимуться передусім на перевірках підприємств з найвищим ступенем ризику. Як наслідок, бізнес чіткіше розумітиме вимоги до нього, що зменшить ризики для споживачів.

Окрім того, пішов в минуле ще один неефективний радянський пережиток – книга відгуків і пропозицій. Обов'язковість її ведення коштувала суб'єктам господарювання у сфері торгівлі, а отже – і споживачам, до 125 млн грн на рік.

Свіжі дописи

  • Новини

На Сумщині росіяни вдарили по багатоповерхівці, троє загиблих

Пізно ввечері 6 лютого російські війська атакували село Миропілля у Сумській області. Про це повідомив… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

ЗМІ: адміністрація Трампа розпускає цільову групу з боротьби з російськими олігархами

Мін'юст Америки за президента Дональда Трампа припиняє зусилля, які було розпочато після вторгнення росії в… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Зима бере реванш: морозні вихідні в Україні

Після відносно м’якого початку лютого природа вирішила нагадати, що зима ще триває. Цими вихідними очікується… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Україна отримає від Нідерландів мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів

Нідерланди нададуть Україні мобільну лабораторію для розслідування воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками під час повномасштабного… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Келлог: президент США готовий подвоїти санкції проти росії, щоб покласти край війні в Україні

Американський лідер Дональд Трамп готовий подвоїти санкції проти російської федерації, щоб закінчити війну в Україні.… Читати більше

Friday February 7th, 2025
  • Новини

Сили ППО знищили понад 80 ворожих дронів, 31 – локаційно втрачений

У ніч на 7 лютого росіяни застосували проти України більше сотні дронів. Сили ППО працювали… Читати більше

Friday February 7th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.