Вчені дослідили, чому вимирають сучасні види тварин

Поява інвазивних хижаків і конкурентів виявилися головними причинами вимирань в сучасну

Про це пише Naked Science.

Команда екологів на чолі з професором Університетського коледжу Лондона Тімом Блекберном (Tim Blackburn) досліджувала відомості Червоної книги видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою, яку Міжнародний союз охорони природи випустив в 2017 році, а також архівні дані починаючи з 1500 року.

За словами вчених, сама по собі поява нових видів в екосистемі призвела до вимирання 126 видів – це становить 13 % від 953 відзначених за цей період вимирань. Причому ще 174 вимирання були пов'язані з появою інвазивних видів як мінімум частково.

У Червоній книзі виділяється 12 типів факторів, що ведуть до вимирання видів, – починаючи від хижацтва або конкуренції з боку інших місцевих видів, закінчуючи вимиранням в результаті полювання або тотального збору рослин.

Судячи за даними нового аналізу, інвазивні види, що з'явилися на новій території завдяки випадковим факторам або разом з людиною, служать головним фактором вимирання. Вони відповідальні за 261 з 782 вимирань видів у тварин (33,4 %), а також за 39 з 153 (25,5 %) у рослин.

Для порівняння, повне знищення місцевим видом пов'язано з вимиранням лише близько 2,7 % зниклих з 1500 року видів тварин і 4,6 % рослин. Другий же за важливістю фактор вимирання – полювання і збирання – спровокувало вимирання близько 18,8 % тварин і рослин.

Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.

Свіжі дописи

  • Новини

У столиці Грузії проходить черговий протест через закон про “іноагентів”

У неділю, 28 квітня, в Тбілісі проходить акція протесту проти законопроєкту про "іноагентів" під гаслом… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Старшокласникам викладатимуть курс “Агросфера”: навіщо це рішення

За сприяння Проєкт USAID "Економічна підтримка України"(Проєкт USAID) експерти громадської організації СвітОсвіт створили навчальний шкільний… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Уже понад 30 000 пакунків з екопідгузками відправлено українським малюкам

У різних куточках нашої країни уже понад 30 тисяч українських родин в межах спільного проєкту… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Ковтун став четвертим українським гімнастом в історії, який здобув два особистих “золота” на Євро

Спортсмен Ілля Ковтун став четвертим українським гімнастом в історії, що здобув два особистих "золота" на… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

У Вашингтоні пройшла акція на підтримку України: висадили соняшники під російським посольством

Українські активісти, дипломати, небайдужі громадяни США та інших країн третій рік поспіль висаджують перед посольством… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

П’єса-феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською

"Лісова пісня" (Il canto della foresta) Лесі Українки вийшла італійською мовою. У найбільшому італійському видавництві… Читати більше

Sunday April 28th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.