Супрун розповіла, чи шкідливо розігрівати їжу в мікрохвильовці

Мікрохвильовка менше шкодить поживності їжі, в порівнянні з варінням, у деяких випадках. А справді треба остерігатися не мікрохвильовок, а пластику в якому розігріваєте їжу. Деякі його види бувають дуже шкідливими.

Про це розповіла на своїй сторінці в Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Мікрохвильові печі роблять їжу шкідливою, випромінюють радіацію та викликають рак. І це не початок історії про повстання машин. Насправді, навколо цих пристроїв існує багато міфів, з якими досі сперечаються науковці. Один з них — після нагрівання в мікрохвильовці їжа стає менш поживною." – сказано в подомленні.

Багато корисних речовин руйнуються під час теплового впливу. Найбільш теплочутливими є водорозчинні вітаміни, такі як фолієва кислота, вітаміни В і С, які є в овочах. Саме тому важливо зважати на їхній спосіб приготування.

В інших випадках також було підтверджено, що готування в мікрохвильовці краще зберігає водорозчинні вітаміни. До прикладу, в шпинаті зберігається більше фолієвої кислоти під час готування в мікрохвильовці, аніж просто на плиті.

В деяких випадках готування не лише зберігає, а й сприяє кращому засвоєнню поживних речовин. До прикладу, лікопену в помідорах та каротиноїдів у моркві.

Але в цілому працює правило — що менше їжа піддається нагріванню, то більше поживних речовин вона зберігає. Мікрохвильова піч також краща за варіння тим, що вітаміни не виварюються у воду, а саме приготування займає менше часу, що також сприяє їхньому збереженню.

А ось щодо готування або розігрівання їжі в пластиковому посуді в мікрохвильовці — ситуація виглядає інакше. Деякі хімічні речовини можуть потрапляти в їжу під час нагрівання. Науковці звертають особливу увагу на два компоненти, які часто наявні в пластику — фталати і бісфенол-А (BPA).

Ці речовин пов'язують з порушеннями роботи ендокринної системи через їх здатність впливати на рівень гормонів — естрогену і тестостерону.

Тому слід бути дуже уважним до посуду, особливо, якщо ви часто користуєтеся мікрохвильовкою.

Коли готуєте чи розігріваєте їжу в мікрохвильовій печі — зверніть увагу на наступні правила:

  • Краще використовуйте скляний чи керамічний посуд.
  • Якщо користуєтесь пластиком для розігрівання чи вже підігрітої їжі — використовуйте лише призначений для цього пластмасовий посуд. Зазвичай на ньому є відповідне маркування.
  • Якщо такий посуд має пошкодження — не варто його використовувати. Це стосується старих, подряпаних чи тріснутих контейнерів. В них не тільки не варто розірівати їжу, а й просто залишати гарячу.
  • Ніколи не нагрівайте та не зберігайте продукти в пластикових контейнерах, які не призначені для харчових продуктів.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві попрощалися з відважною парамедикинею батальйону “Госпітальєрів” Марією-Христиною Двойнік

15 листопада у Києві провели в останню путь госпітальєрку Марію-Христину Двойнік із позивним "Альпака". Волонтерка загинула на… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Как выбрать CRM систему для небольшой команды из 10 человек: практическое руководство

Выбор CRM-системы для команды может быть непростой задачей, особенно для небольших интернет-магазинов, которые имеют ограниченные… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

ЗМІ: вперше за майже два роки Шольц і путін планують провести телефонну розмову

Канцлер Німеччини Олаф Шольц і очільник Кремля володимир путін у п'ятницю, 15 листопада, планують провести телефонну розмову.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

У Музеї церковної спадщини у Вільнюсі з’явився український аудіогід

У Вільнюсі Музеї церковної спадщини (Bažnytinio paveldo muziejus)  12 листопада відбулася презентація україномовного аудіогіда, який… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

У Києві на згадку про ув’язнених, полонених й зниклих безвісти журналістів та митців виставили порожні стільці

На Софійській площі столиці 15 листопада пройшла акція "Порожні стільці" на підтримку журналістів, письменників, діячів… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

У 2024 році світові викиди CO2 зростуть до рекордного рівня, – звіт

Як йдеться у новому звіті Global Carbon Budget, опублікованому на кліматичному саміті COP29 ООН в… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.