fbpx
Сьогодні
24/03/2019
11:30
курси валют
$26,80/27,10
30,30/30,80
17:51 26 Лют 2019

У Мінрегіоні назвали головну мету України на наступні 5 років

Головна ціль держави на наступні п’ять років – це рівний розвиток регіонів, вирівнювання можливості регіонів за якістю життя, конкурентоспроможністю.

На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на Раді регіонального розвитку, що відбулась у Львові, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Наше ж завдання – вирівняти можливості регіонів як за якістю життя, так і конкурентоспроможністю регіонів, що дозволить залучати інвестиції, розвивати власну податкову базу і надходження», – підкреслив він

Як зазначив Зубко, що сьогодні в Україні міста-мільйонники, на відміну від районних центрів і сіл, мають великі можливості – податки, якісна освіта, медицина, адміністративні послуги тощо.

За його словами, йдеться про два ключові напрямки щодо розвитку регіонів.

«Це розвиток людського потенціалу, який базується на якості життя, якості послуг і довкілля. І другий – індекс конкурентоспроможності регіонів, а це якість інфраструктури, підготовки кадрів і інвестиційного клімату. Для досягнення цих цілей ми напрацювали необхідну законодавчу базу, стандарти і фінансові інструменти, які вже почали впроваджуватись в регіонах завдяки реформі децентралізації», – сказав Зубко.

Він уточнив, що за 4 роки децентралізації зросли власні доходи місцевих бюджетів – до 291 млрд грн, збільшились надходження на утримання доріг місцевого значення – 14,7 млрд грн, допомога регіонам на впровадження інфраструктурних проектів з Державного фонду регіонального розвитку – 7,7 млрд грн, субвенція об’єднаним територіальним громадам – 2,1 млрд грн, за ініціативою Президента України в регіони спрямувались кошти на розвиток сільської медицини – 5,5 млрд грн.

Читайте також

«Дуже важливо говорити про те, як державна фінансова підтримка і кошти місцевих бюджетів конвертуються в якість життя. Ми розробили мережу Центрів надання адміністративних послуг, які мають забезпечувати 30-хвилинну доступність. На сьогодні таких Центрів вже 779, з яких 125 в ОТГ. Також за підтримки програми «U-LEAD з Європою» до кінця 2019 року в регіонах розпочнеться реалізація ще 300 ЦНАПів. Друга важлива складова, яка впливає на якість життя, – це освітня послуга. В Україні вже створено 300 НОПів, які забезпечують 4 важливі стандарти: інклюзивність і безбар’єрність, енергоефективність, мотивуючий дизайн і сучасне обладнання. До кінця 2019 року заплановано створення ще 600 НОПів», – поінформував Зубко.

За словами урядовця, на наступні 5 років стоїть дуже важливе завдання – Україна має стати регіональним лідером серед східноєвропейських країн і країн пострадянського простору.

«Сьогодні у нас є прикордонні гірські території, малозаселені території, тимчасово окуповані території, і тому наша найперша ціль – вирівняти диспропорції між розвитком регіонів і усунути поняття периферій. Тому в першу чергу ми рухаємось в напрямку якісної інфраструктури і послуг, створення нових робочих місць, росту ВВП. Також це можливо за рахунок інструментів, які вже працюють – це секторальна підтримка України з боку Європейського Союзу за п’ятьма програмами: розвиток сільських територій, людського потенціалу, туризму, загальноукраїнська солідарність, інновації та інвестиції. А також інструментів, які ми маємо напрацювати і прийняти. Це прийняття закону про податок на виведений капітал, бо, залишаючи кошти на підприємствах, ми зможемо знайти той ресурс, який необхідний для розвитку, також це питання роботи з європейськими фондами», – підкреслив Зубко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: