Робота опублікована в журналі PLOS One.
Вчені давно намагалися зрозуміти, навіщо зебрам чорно-білі смужки, що утворилися в процесі еволюції. Останнє дослідження підтвердило одну з гіпотез, яку висловили ще в 2012 році: забарвлення захищає зебр від паразитичних комах.
Автори спостерігали за зебрами і фермерськими кіньми. Вони стежили за тим, яка кількість гедзів (Tabanidae) літає навколо них і скільки сідає на тіло. Біологи помітили, що на коней комахи сідають в середньому в три рази частіше, ніж на зебр.
Щоб закріпити здогад і виключити вплив інших факторів, таких як запах або особливості рухів, дослідники провели дослід з перевдяганням. Вони одягли коней в три різні види камуфляжу: чорний, білий і чорно-білий в смужку, як у зебр, а потім поспостерігали за поведінкою гедзів.
"Ми помітили, що ґедзі, що наближаються до зебр, не здатні контролювати траєкторію свого польоту. Найчастіше вони просто врізалися в тіла зебр, але не могли нормально сісти на них", – йдеться в статті.
У той же час у комах не виникало таких проблем, коли вони обліплювали відкриті морди коней у камуфляжі. Тому автори зробили висновок, що забарвлення дезорієнтує мух, не даючи їм кусати тварин. Деяким гедзям вдавалося приземлитися, але вони не затримувалися через помахи хвостів тварин.
Вчені припускають, що у смуг можуть бути і інші функції, наприклад терморегуляторні або соціальні, але ця робота наочно довела одну з гіпотез.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
У Римі президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Італії Серджо Маттареллою. Глава Італії запевнив… Читати більше
Міжнародна науково-технологічна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience у партнерстві з GlobalGiving виділила грант благодійному фонду Let’s… Читати більше
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що у відомстві нема підтверджень про затримання… Читати більше
Цю інформацію спростував Національний банк України, назвавши її “недостовірною та маніпулятивною”. Про це пише “Рубрика”.… Читати більше
Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше
“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.