Про це пише Радіо Свобода.
У виданні повідомляють, що білоруський експорт кам'яного вугілля в 2018 році склав 853,9 тисяч тонн (в 2017-му – 164,9 тисяч тонн) на суму 74,9 млн доларів. З них в Україну відправили 588,5 тисяч тонн (проти 0,6 тисяч тонн в 2017 році) на 50,3 млн доларів (63 тисячі доларів в 2017-му році). Що стосується антрациту, то 2018 році Білорусь експортувала в Україну 102,2 тисячі тонн на 8,8 млн доларів.
У серпні 2018 року в білоруських ЗМІ висловлювалися підозри, що в Європу через Білорусь потрапляє вугілля з окупованого Донбасу в обхід України.
Основним споживачем цього вугілля називали Польщу. Також висловлювалися припущення, що Білорусь виступає транзитною країною для цього сировини.
Представник однієї компанії з енергетичного сектора висловив версію, що поставками вугілля займаються комерційні структури. Нібито в Україну везуть вугілля-переважно українські компанії, а в Європу – російські. Вони мають статус резидентів Білорусії, але білоруського капіталу у них немає.
За інформацією Державної служби статистики України, в 2018 році українські компанії купували кам'яне вугілля в країнах Євросоюзу, Африки та американського континенту, а також тільки в трьох країнах СНД – Казахстані, Молдові та Росії.
"Чому в статистиці не відображені поставки вугілля з Білорусії, в українському Держстаті відмовилися коментувати білоруським журналістам і рекомендували звернутися до них з офіційним запитом "у зв'язку з таким важливим питанням", – зазначено в матеріалі.
Директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України Валентин Землянський вважає, що вугільні поставки з Білорусі в Україну в 2017 році дійсно могли не потрапити в офіційну статистику з причини незначного обсягу – всього 600 тонн.
За його словами, мова скоріше йде про те, що білоруська компанія в даному випадку могла виступити реекспортером вугілля, придбаного в Росії.
В Україні є два найбільші споживачі вугілля. Приватна компанія "ДТЕК", що належить олігарху Рінатові Ахметову, і державна компанія "Центренерго".
"Центренерго" зараз контролюється Ігорем Кононенко – багаторічним діловим партнером президента Петра Порошенка. У 2016 році компанія опинилася в центрі скандалу, коли з'ясувалося, що вона через російського контрагента набувала вугілля на тимчасово окупованих територіях Донецької області під маркою вугілля з ПАР.
Українські експерти не виключають, що саме після цього скандалу компанія змушена була переформатувати схеми постачання вугілля з Донецької та Луганської областей – пустивши його через білоруську компанію. Таким же шляхом вугілля в Білорусії могли купувати і дрібні теплоелектроцентралі.
Національна гвардія України отримала перші зразки нової техніки, призначеної для радіаційного, хімічного та біологічного захисту… Читати більше
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та Бюро економічної безпеки затримали чотирьох організаторів підпільних… Читати більше
За результатами проведених репатріаційних заходів Україні вдалося повернули тіла 757 загиблих воїнів. Про це повідомив… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що хоче зустрітися з володимиром путіним якнайшвидше з метою… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський призначив Ольгу Куришко на посаду постійного представника президента України в Автономній… Читати більше
Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом побиття 13-річної школярки в Оболонському районі столиці. Інцидент… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.