Полковник поліції купив 9 квартир у Києві, продаючи службову інформацію

Керівника одного з департаментів Національної поліції України викрили на незаконному продажі конфіденційної службової інформації.

Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

"Полковник поліції тривалий час надавав за грошову винагороду конфіденційні відомості та безпосередній доступ до них колекторським конторам, мережі банківських установ та приватним підприємствам. За отримані гроші посадовець придбав 9 квартир", – йдеться у повідомленні.

47-річний полковник поліції, який на початку минулого року вийшов на пенсію, залучав до своєї злочинної схеми й інших працівників поліції.

"Володіючи професійними навичками в галузі комп'ютерних технологій та програмного забезпечення автоматизованих систем МВС та НПУ, чоловік задля доступу до закритої інформації залучив до своїх незаконних схем діючих працівників поліції, які обслуговують відомчі бази даних", – йдеться у повідомленні.

Зловмисники продавали відомості при прийомі людей на роботу, адреси фактичного проживання кредиторів чи боржників та навіть персональні дані працівників правоохоронних органів. Для прикриття злочинної діяльності поліцейський відкрив приватне підприємство з надання телекомунікаційних послуг. Вдома у його спільника, також працівника поліції, було створено call-центр, де у телефонному режимі клієнти отримували потрібну інформацію.

"Отримані таким шляхом доходи екс-посадовця поліції стали поясненням придбаної ним у Києві нерухомості – 9 квартир, які наразі він здає в оренду. Частина з них була куплена до виходу на пенсію, тобто витік конфіденційної інформації здійснювався ним і під час перебування на службі в органах", – додали у поліції.

Правоохоронці провели 58 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігурантів, у службових кабінетах співробітників поліції, а також працівників банків, підприємств та контор. Вилучено різноманітну оргтехніку, сервер, мобільні телефони, копії документів, чорнову документацію, набої і кошти у вітчизняній та іноземній валюті.

Трьох фігурантів справи, утому числі і підполковника, затримано. Наразі готується оголошення підозри шести учасникам змови за ч.3 ст.28 ККУ (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст. 361 ККУ (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку).

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

У Празі і Брюсселі тисячі людей взяли участь у мітингах на підтримку України, яка вже 3 роки бореться з агресією рф

У Празі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку України за участі дітей, яких повернули з депортації.… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

До столиці України прибули президентка Єврокомісії й глава Євроради  

У понеділок вранці, 24 лютого, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та голова Євроради Антоніу… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

На парламентських виборах у Німеччині здобув перемогу Блок ХДС/ХСС: Зеленський привітав Мерца з перемогою

Німеччина підрахувала результати дострокових виборів до Бундестагу у всіх 299 округах. Блок Християнсько-демократичних та Християнсько-соціальних… Читати більше

Monday February 24th, 2025
  • Новини

З нагоди третьої річниці великої війни у ряді міст світу пройшли марші підтримки України

У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Як залишатися онлайн під час знеструмлень: на Дія.Освіта вийшов новий серіал

В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Свириденко заявила, що на окупованих територіях України розміщені критичні матеріали на $350 мільярдів

Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.