З огляду на той факт, що Договір 1967 року, який забороняв будь-які військові розробки в космічному просторі, зараз практично відкинуто, виникає питання, чи погодяться уряди різних країн узяти «Керівництво Вумера» за основу.
Звичайно, є міжнародні угоди, наприклад, Договір про принципи діяльності держав із дослідження і використання космічного простору 1967 року. Та зараз уже 2019-й. Саме тому кілька університетів працюють над сучасною та актуальною збіркою правил.
Документ називається «Керівництво Вумера» (The Woomera Manual). Цей проект має зібрати та об'єднати всі чинні закони, де йдеться про дослідження, освоєння і мілітаризацію космосу. За таку роботу взялися фахівці з Університету Аделаїди, Університету Нового Південного Уельсу, Університету Ексетера і Юридичного коледжу Університету Небраски.
Перша зустріч робочої групи має відбутися 24 лютого у Лінкольні, штат Небраска. Її мета — окреслити перспективи та ідеї майбутнього документа.
Фактично збірка правил не міститиме жодних нових рекомендацій. Вона систематизує вже наявні напрацювання, щоб політики, лідери галузі та інші публічні особи могли ухвалювати більш обґрунтовані рішення щодо діяльності в космосі.
За словами Джека Берда (Jack Beard), професора юридичного факультету Університету Небраски, керівництво «стане остаточним документом із військового права і законодавства в галузі безпеки космосу».
"Зараз різні держави світу дуже розраховують на космос: в економічному сенсі, соціальному та військовому. І непорозуміння за межами Землі може призвести до руйнування звичного нам укладу життя вже на Землі." – зазначає прес-служба проекту.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
У Полтаві на ранок 1 лютого окупанти атакували ракетою багатоповерховий будинок, внаслідок чого загинули люди,… Читати більше
У ніч на 1 лютого, російські загарбники завдали масованого удару безпілотниками по Запоріжжю, внаслідок чого в… Читати більше
На фронті минулої доби, 29 січня, було зафіксовано 134 бойових зіткнення Сил оборони України з… Читати більше
В Одесі внаслідок балістичного удару ввечері, 31 січня, руйнувань зазнала історична частина міста: пошкоджені театр, музей, памʼятки… Читати більше
Уранці, 1 лютого, російські загарбники масовано атакують низку областей країни крилатими й балістичними ракетами. У… Читати більше
На ранок 1 лютого російсько-окупаційні війська запустили по Україні ракети під час масованої комбінованої атаки.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.