Різні галузі «зеленої» енергетики показували мають не однакові результати. Інвестиції в вітроенергетичний сектор збільшилися на 3% – до 128,6 млрд доларів. Зокрема, значні капіталовкладення (25,7 млрд доларів) отримали морські вітрові парки (на 14% більше, ніж у 2017 році).
Світовий обсяг інвестицій в сонячну енергетику зменшився на 24% і склав близько 131 млрд доларів. Таке скорочення пов'язане з різким зниженням капітальних витрат на установку сонячних електростанцій. Середня вартість установки СЕС потужністю 1 МВт впала на 12% у 2018 році. У той же час, загальна потужність сонячних електростанцій в світі збільшилася з 99 ГВт в 2017 році до 109 ГВт в 2018 році. Крім того, в 2018 році зріс рівень інвестицій в наступних напрямках:
у виробництво біопалива – на 47% до 3 млрд доларів;
у вироблення енергії з біомаси та відходів – на 18% до 6,3 млрд доларів;
у геотермальну енергетику – на 10% до 1,8 млрд доларів.
Водночас, у малу гідроенергетику капіталовкладення скоротилися на 50% – до 1,7 млрд доларів.
Також аналітики Bloomberg виділили країни світу, де в 2018 інвестиції в «зелені» проекти, в тому числі розвиток електротранспорту, «розумних» міст» і систем зберігання енергії, перевищили 2 млрд доларів. До переліку таких країн ввійшла і Україна, де залучено на «зелені» проекти 2,4 млрд доларів в минулому році.
Перше місце в світі за інвестиціями у ВДЕ посідає Китай, незважаючи на те, що через різке скорочення кількості сонячних проектів загальна сума інвестицій в країні в 2018 році склала 100,1 млрд доларів (на 32% нижче за показник 2017 року).
США стали другою країною світу з фінансування проектів альтернативної енергетики – 64,2 млрд доларів, що на 12% більше, ніж у 2017 році.
У Європі інвестиції в «чисту» енергетику зросли на 27% до 74.5 млрд доларів. Цьому сприяли фінансування 5 великих проектів морських вітрових електростанцій, різкий підйом іспанського сонячного ринку, а також продовження будівництва великих вітропарків у Швеції і Норвегії, що пропонують дешеву електроенергію для промислових споживачів.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
На фронті минулої доби, 1 лютого, було зафіксовано 110 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
У ніч проти 2 лютого війська рф атакували Україну 55 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Членство в НАТО залишається одним із ключових елементів безпеки для України, а 800-тисячна українська армія… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.