Новини

В українському виші відраховують 850 студентів, які скаржились на якість освіти

У стінах Донецького медичного університету, чий міжнародний факультет переїхав до Кропивницького, склалася дивна ситуація.

У листопаді 2018 року там прогримів скандал – студенти вийшли на страйк, бо незадоволені рівнем освіти у виші та через гроші.

Мовляв, вони проплатили кошти за навчання через фірму-посередника, але вони так і не дійшли до університету.

Тепер же на офіційному сайті вишу з'явився наказ про відрахування аж 850 іноземних студентів 1,2 та 3 курсів медичного факультету.

Причина відрахування – несвоєчасна оплата за навчання.

"Я платив 5 тисяч доларів в цьому приміщенні, в кабінеті 137, – запевняв студент з Пакистану. – Але нам кажуть, що це все фейк і щоб продовжувати навчання, я маю сплатити ще 2,5 тисячі доларів".

У виші стверджували, що фірма-рекрутер, через яку студенти здійснювали оплату, не переказала університету частину грошей.

Але ТОВ "Українські освітні послуги" заперечують це і стверджують, що все сплачено у повній мірі, передає BBC Україна.

За слідство взялось СБУ.

Правоохоронці провели обшуки та вилучили договори на навчання та документи щодо заборгованості.

Тепер же декан 1-го медичного факультету Олександр Герасименко у коментарі УП.Життя стверджує, що рішення про відрахування не остаточне:

"Ми будемо розбирати проблему з кожним студентом окремо.

Можливо, ми просто не отримали оплату деяких з них через те, що банку треба декілька днів для перерахування коштів.

Ми не можемо одночасно відрахувати таку велику кількість людей", – каже він.

І додає, що працівники вишу, які відповідають за навчання іноземних студентів, ведуть перемовини з міграційною службою.

Вони просять поки не вносити дані про відрахування в базу, тому що в такому випадку студентам необхідно буде покинути країну протягом 10 днів.

За словами Герасименка, ситуацію ускладнює ще й те, що іноземні студенти мешкають у Кропивницьку, а адміністрація університету – у Краматорську.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.