Такі підсумки соцопитування Інституту соціології Національної академії наук України «Українське суспільство» щодо ставлення до внутрішньо-переміщених осіб у 2018 році презентували на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Готовність приймати переселенців як своїх сусідів, колег тощо найбільше корелює з рівнем освіти респондентів (чим вища освіта, тим менша дистанційованість). Чинник рідної мови не має вирішального впливу.
Олександра Дворецька, виконавча директорка благодійного фонду «Восток-SOS», зазначила, що на готовність прийняти переселенців як членів громади суттєво впливає розуміння їхньої життєвої ситуації (найбільша – поблизу зони бойових дій, де люди живуть у схожих умовах), а також рівень закритості громади (найпростіша інтеграція– у великих містах на зразок Києва, де дуже багато приїжджих).
Найбільше переселенців, яких респонденти знають особисто, проживають у підконтрольних Україні районах Донецької та Луганської областей – майже вдвічі більше, ніж у інших регіонах; також в цілому на Сході та у Центрі. Перебувають за межами України близько 1,3%, це менше, ніж у 2015 році.
Результати дослідження свідчать, що більшість людей не сприймають приїзд переселенців як загрозу. Серед проблем, яких «люди побоюються найбільше», «наплив біженців, переселенців і приїжджих» згадали 12,3% респондентів (у 2015 році – 15,1%). Для порівняння, підвищення цін згадали 74,3% респондентів, безробіття – 57,8%.
«Чим ближче до зони конфлікту і чим більше там переселенців – тим менше вони бояться напливу біженців», – зазначила Катерина Іващенко, науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України.
На думку опитаних громадян, топ-3 проблеми переселенців – неможливість повернутися додому у разі потреби (33,8%), знайти офіційну постійну роботу (29,3%) та можливість підтримувати контакт із рідними, які залишилися на окупованій території (23,7%).
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
На фронті минулої доби, 22 лютого, було зафіксовано 112 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими… Читати більше
У ніч 23 лютого російсько-окупаційні війська атакували Київську область безпілотниками. У столиці працювали сили протиповітряної оборони,… Читати більше
22 лютого, увечері російські загарбники атакували балістикою Кривий Ріг, внаслідок чого одна людина загинула, ще п'ятеро отримали поранення… Читати більше
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.