У зв'язку з цим, вони закликають членів наглядової ради НСТУ переглянути своє рішення щодо припинення контракту з головою правління Суспільного та виправити помилки заради національних інтересів України та всього суспільства.
«Ми, медійні громадські організації, занепокоєні ситуацією, яка склалася довкола дострокового припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією. Ми очікуємо на публікацію протоколу засідання Наглядової ради для ґрунтовного аналізу підстав такого рішення та перевірки дотримання юридичних процедур… Закликаємо членів наглядової ради НСТУ переглянути своє рішення та виправити помилки заради національних інтересів України та всього суспільства», – йдеться у заяві.
Повний текст читайте за посиланням.
Крім того, низка незалежних журналістів і співробітників різних медіа заявили про створення неформальної спільноти незалежних журналістів під назвою Ініціатива «34», у відповідь на рішення наглядової ради Суспільного мовника про звільнення керівника Суспільного Зураба Аласанії.
Заяву журналістів поширила у Facebook одна з її ініціаторів – Катерина Горчинська, колишня виконавча директорка «Громадського телебачення».
Назва нової ініціативи відсилає до статті 34 Конституції України, яка гарантує кожному право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
«Рішення (про створення ініціативи) ухвалене у відповідь на звільнення Аласанії з посади голови правління Суспільного мовника, а також є реакцією на низку інших подій та процесів у медіасередовищі, зокрема, втручання власників медіа в редакційну політику, продаж медіа активів давньому ворогу свободи слова Віктору Медведчуку, кібербулінг, інформаційну закритість влади, безкарність за перешкоджання журналістській роботі тощо», – йдеться в заяві.
Підписанти заяви вважають цензурою та небезпечним для країни прецедентом дії наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, яка 31 січня вирішила достроково припинити контракт з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією. Вони вказують на непрозорість таємного голосування та заявляють про порушення процедури й законодавства, а також політичні мотиви звільнення голови правління НСТУ. На їхню думку, жодні помилки керівника НСТУ не виправдовують його звільнення за два місяці до президентських виборів.
Автори заяви вимагають скасування результатів голосування та відставки чинного складу наглядової ради, «яка своїми діями поставила під загрозу реформу суспільного мовлення в країні та створила небезпечний прецедент звільнення керівника незалежної інституції через політичні мотиви».
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
16 листопада міністр закордонних справ Японії Такеші Івая здійснив неоголошений візит до України. Планує провести… Читати більше
Ще звечора 15 листопада і всю ніч на 16 листопада російські загарбники запускали по території… Читати більше
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.