fbpx
Сьогодні
16:03 29 Січ 2019

Еко-вибір: у Раді пропонують заборонити пластикові пакети

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №9507, який пропонує заборонити продавати пластикові пакети в магазинах.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Пропонується заборонити реалізацію надлегких і легких пластикових пакетів. Виняток – біорозкладні пакети і надлегкі пакети для м'яса, риби і сипучих продуктів.

Крім того, законопроект передбачає обов'язкове маркування пластикових пакетів.

Депутати пропонують заборонити пластикові пакети Група депутатів Верховної Ради зареєструвала законопроект №9507,…

Posted by Друге життя on Tuesday, January 29, 2019

Законопроект пропонується заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року; заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року; вести обов'язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладаних пакетів) у відповідності з національними стандартами з 1 січня 2021 року.

Замість них пропонується використовувати альтернативну тару – текстильні сумки і мішки, паперові пакети, пакети з крохмалю, які використовуються у країнах ЄС, де вже ввели заборону на пластикові пакети.

Законопроектом передбачено винятки з гігієнічних міркувань.

Заборона не поширюється на надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон і розмірами 225мм*345мм*450мм, що використовуються для м'яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Ініціаторами законопроекту виступило 60 народних депутатів.

У пояснювальній записці нагадують, що 24 жовтня 2018 року Європарламент остаточно заборонив цивільний обіг окремих видів продукції з поліетилену. Таке рішення викликано загрозою глобальної екологічної катастрофи, пов'язаної з використанням людьми пластику.

Щороку лише в країнах Європейського союзу використовуються більше близько мільйону тонн одноразових поліетиленових пакетів. В Україні людина щороку викидає близько півтисячі пластикових пакетів.

Автори законопроекту також апелюють до досвіду інших країн – у Франції, Італії, Сингапурі заборонено використовувати будь-які пластикові пакети, в Ірландії, Латвії та Данії для торговельних організацій встановлений податок на пластикові мішки, обмеженим є обіг пластикових пакетів в Австралії та у Китаї. А в Танзанії передбачена кримінальна відповідальність за реалізацію пластикових пакетів, що передбачає ув'язнення до одного року.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

5 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Андрей

За экологией нам всем необходимо следить. Думаю, что пластик вообще нужно убрать из производства, можно заменить все экологически чистыми материалами. У нашего сына должен быть скоро день рождения, мы хотим заказать, бумажные пакеты из матового металлизированного материала, чтобы положить всем детям подарки, которые придут на праздник. Нашли украинскую компанию здесь papirstok.com, которая реализует и производит бумагу и различные упаковки. Нам понравилась стоимость и качество.

2

Как по мне давно пора бы. Пластик портит экологию и полностью не разлагаются. Противниками могут быть только фабрики, которые выпускают пластиковые изделия. Я лично за такое предложение парламента. Я первый кто будет пользоваться картонными изделиями!

3
Трофим

Бумага и картон - это реально абсолютно безопасные упаковочные материалы. И утилизация подобных упаковочных материалов не вызывает особенных негативных моментов в отличие от пластика, который производят в таком количестве, что не успевают утилизировать. И это хорошо, думаю, что переходим постепенно на картонную упаковку.

4
Сергей

От этого хоть какая-то польза. Начать можно из бумажных пакетов и прочей продукции. Нужно по мере возможностей брать пример с развитых и успешных стран. Такую продукцию из бумаги легко найти у производителей в интернете. Я знаю "Папирсток" фирму.

5
Володя

вести обязательную сертификацию пакетов на пригодность к биоразложению (для биоразлагаемых пакетов) в соответствии с национальными стандартами с 1 января 2021 года.

Ура! Это очень правильно лучше использовать биоразлагаемые пакеты типа таких https://novoplast.ua/pakety/bio хватит уже засорять планету

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: