fbpx
Сьогодні
20:10 28 Січ 2019

У Раді пропонують запровадити кримінальну відповідальність за невиплату зарплати

Фото Укрінформ

У Раді пропонують запровадити кримінальну відповідальність директорів та чиновників за невиплату невиплату заробітної плати, пенсій та стипендії.

На сьогодні чинне законодавство зберігає лазівки для керівників підприємств і урядовців, які місяцями тримають трудові колективи без зарплат, а пенсіонерів і студентів – без соціальних виплат.

Суть законопроекту, який зареєстрував народний депутат України Артем Вітко, полягає у посиленні відповідальності за невиплату зарплати, передає misto-tv.poltava.ua.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, стаття 175 Кримінального кодексу України встановлює кримінальну відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії більш, ніж на один місяць, вчинену умисно керівником підприємства будь-якої форми власності.

Об'єктивними причинами невиплати коштів зазвичай є відсутність або неповне бюджетне фінансування фондів заробітної плати, стипендій та пенсій. Але ж хтось із посадовців може навмисно або через свою низьку професійність не перераховувати кошти, що призводить до затримки виплат. Від таких "чинуш" залежать долі мільйонів пенсіонерів, сімей шахтарів, працівників освіти, охорони здоров'я, культури. Покарання для таких чиновників-пройдисвітів законом не встановлено.

Крім того, є ситуації, коли керівник підприємства може роками не платити зарплату працівникам, а як доходить до суду, то швидко здійснює всі виплати – і залишається чистим перед законом. Така норма є вкрай ганебною і нівелює канони правосуддя загалом.

"На сьогодні склалася ситуація, коли кримінальна відповідальність за невиплату зарплат ніби прописана в законі, але ми бачимо, що шахтарі страйкують під землею, і у в'язницю за борги перед шахтарськими сім'ями ніхто не сів. Не можна дозволяти чиновникам і керівникам ховатися за колективною відповідальністю. Зарплата не виплачена – в тюрму. Не повинно бути так, щоб за такий злочин ніхто не був покараний", – зазначив автор законопроекту, народний депутат Артем Вітко.

У 2018 році заборгованість по зарплаті зросла в Україні на 21% і на 1 листопада склала майже 3 мільярди гривень. Зокрема, в Полтавській області не виплачено заробітних плат на суму 44 млн грн, причому в області спостерігається зростання заборгованості – на 5% за останній місяць.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: