fbpx
Сьогодні
13:27 27 Січ 2019

Україна приєдналася до кампанії проти антисемітизму #WeRemember

У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту Україна приєднується до всесвітньої кампанії #WeRemember, покликаної привернути увагу до боротьби з антисемітизмом та іншими проявами ненависті.

Про це повідомила у Facebook віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Сьогодні, в Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, ми приєднуємось до всесвітньої кампанії #WeRemember, яка покликана привернути увагу до боротьби з антисемітизмом і всіма іншими проявами ненависті. Гіркі уроки Голокосту – демонічної спроби винищення цілого народу, уособлення нечуваної жорстокості – мають бути навічно закарбовані в пам'яті людства, аби запобігти повторенню найтрагічніших катастроф історії", – зазначила вона.

27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Його проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам'ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття резолюції.

Дата обрана не випадково: саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту визволили в'язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Офіційно визнано, що під час Голокосту було вбито близько 6 мільйонів євреїв, з них від 2,2 млн до 2,5 млн – на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з наймасовіших стали розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: