Про це заявили учасники панельної дискусії в Українському домі в Давосі.
Український технологічний сектор протягом останніх трьох років демонстрував зростання в середньому на 28% щороку. Зараз Київ кидає виклик найбільш визнаним центрам у тому, щоб стати одним із провідних технологічних хабів Європи.
«Минулого року ми вже мали дві компанії, що стали "єдинорогами", і я прогнозую, що у наступні кілька років ми матимемо їх сім», — заявив голова Наглядової Ради Ukrainian Venture Capital & Private Equity Association та керівний партнер AVentures Capital Андрій Колодюк.
Платформа для співпраці у розробці та написанні коду GitLab залучила $100 млн у вересні минулого року, досягши ринкової оцінки в $1,1 млрд. Тим часом провайдер інфраструктури для майнінгу біткойна Bitfury отримав $80 млн у закритому інвестиційному раунді у листопаді, ставши другим українським «єдинорогом». Колодюк відзначив, що очікує побачити серед наступних українських «єдинорогів» сервіс перевірки правопису Grammarly, розробника SoftServe, аутсорсингову компанію-розробника Ciklum та e-commerce компанію Rozetka.
Такий прогноз було зроблено під час панельної дискусії «Ринки, що зростають: зростати швидше чи пристебнути ремені», спонсором якої стала компанія EBS, а модератором — її партнер-засновник Олена Вольська. Україна набуває все більшої популярності серед інвесторів у сфері приватних інвестицій та венчурного капіталу, про що свідчать дані Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA). Минулого року асоціація додала 12 нових членів.
Партнер-засновник та CEO Horizon Capital Олена Кошарна розповіла, що сектор IT-послуг виріс з $110 млн оцінки індустрії у 2003 році до $3,6 млрд минулого року. «Це все є дуже новим для України, але з точки зору зростання ми маємо J-подібну криву», — вважає вона.
Поліпшення інвестиційних перспектив для України частково пояснюється поліпшенням інвестиційного клімату, що було визнано у порівняльних рейтингах. Україна піднялась на 81 позицію у рейтингу легкості ведення бізнесу за версією Всесвітнього банку. Країна опинилась на 71 місці, випередивши Бразилію, Аргентину та Індію, зазначила пані Кошарна. За глобальним інноваційним індексом Україна посідає 43 рядок, а це краще за показник Індії та багатьох інших ринків, що розвиваються.
«Україна має конкурентні переваги у питаннях зростання експорту до ЄС. Ми бачимо, що продовжується зростання на десятки відсотків у галузях харчової та агропромисловості, а також на 28% у секторі IT-послуг», — підкреслила Олена Кошарна.
Україна привертає інтерес протилежних інвесторів (contrarian investors), додає вона, включно з фінансовими інвесторами, гедж-фондами, регіональним приватним капіталом, сімейними офісами, фундаціями, пенсійними фондами та інвесторами в пошуках віддачі.
«На багатьох ринках можна говорити про зростання EBITDA у 15–20 разів. Україна пропонує можливості роботи з неймовірними компаніями, сильними підприємцями та системами, величезною кількістю глибин та ціннісних перспектив», — додала Кошарна.
Енді Хандер, президент Американської торговельної палати в Україні, заявив: 74% їхніх членів очікують, що 2019-й стане черговим роком зростання, незважаючи на конфлікт з Росією, а також президентські та парламентські виборчі кампанії, що стартують у березні.
Також у середу Український дім у Давосі проводив зустріч Національної інвестиційної ради за участі Президента України Петра Порошенка та делегації високопосадовців з уряду.
Вірш Тараса Шевченка "Думка" ("Нащо мені чорні брови…"), який він написав у 1838 році, презентували… Читати більше
Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до війни та більше витрачати на оборону, інакше російська федерація… Читати більше
Офіційно зареєструвала торгівельну марку в США українська компанія DroneUA, яка працює у галузях енергетики, сільського… Читати більше
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.