Фото: Ілюстраційне
Про це йдеться у повідомленні на сайті Антимонопольного комітету України.
Так, в Енергоатомі стверджують, що після запровадження формули ціноутворення електроенергії "Роттердам+" атомним електростанціям довелося зменшити ціну на свою електроенергію.
"Постанови НКРЕКП, на думку заявника, призвів до перерозподілу коштів оптового ринку електроенергії на користь генеруючих компаній ТЕС за рахунок відповідного зниження тарифу на електричну енергію АЕС", — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що після отримання заяви Антимонопольний комітет направив вимоги про надання інформації до НКРЕКП, Міністерства енергетики та державного підприємства Східний гірничо-збагачувальний комбінат».
Раніше Антимонопольний комітет не побачив зловживання монопольним становищем компанією "ДТЕК", яка володіє 9 з 15 українських ТЕС та видобуває 85% вугілля для них.
Також повідомлялось, що вартість енергії українських ТЕС виявилась однією з найвищих у світі, при тому, що ефективність їхньої роботи навпаки однією з найнижчих.
Зазначимо, що вартість електроенергії, що виробляється ТЕС України регулюється за формулою «Роттердам+», яку запровадили у травні 2016-го року.
Відповідно до методики, вартість палива визначалася за формулою "ціна вугілля у портах Амстердам — Роттердам — Антверпен + вартість його доставки в Україну".
Формула "Роттердам+" застосовується як для ТЕС, що спалюють антрацитову (дефіцитну) групу вугілля, так і для станцій, що спалюють газову групу вугілля.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі
19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше
Якщо Кремль ставить під сумнів легітимність чинної влади в Україні та хотів би бачити вибори… Читати більше
Українські фармацевтичні виробники підписали декларацію щодо зниження та стабілізації цін на лікарські засоби. Вони погодилися… Читати більше
У Донецькій області в населених пунктах, які віднесені до зони активних бойових дій, мешкають ще… Читати більше
Сьогодні, 19 лютого, у столичному метрополітені вперше прозвучало оголошення, яке щоранку нагадуватиме про загальнонаціональну хвилину… Читати більше
Президент Литви Гітанас Науседа запропонував Європі план підтримки України. Зокрема, він передбачає гарантії безпеки для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.