fbpx
Сьогодні
Відео 11:51 22 Січ 2019

100-річчя з Дня Соборності: у Києві на мосту Патона створили "живий ланцюг"

Фото radiosvoboda.org

На мосту Патона в Києві до Дня Соборності України понад дві тисячі людей сформували «живий ланцюг».

За словами організаторів, акцію на мосту Патона проводять вже 12 років, і нинішня виявилася наймасовішою, передає Радіо Свобода.

день соборності

На мосту люди розділилися на дві групи. З одного боку учасники йшли із жовтим полотном, а з іншого із синьою смугою. Посередині обидві колони зустрілися та об'єднали полотна в єдиний 30-ти метровий український стяг.

Учасники акції скандували: «У День Злуки – тримаймося за руки» і «Одна-єдина – Соборна Україна», а в кінці – запалили димові шашки у жовтих і синіх кольорах.

Одна Єдина #Соборна Україна! Ювілей! 100 років! Зі святом!

Posted by Вадим Васильчук on Monday, January 21, 2019

Після акції, учасники живого ланцюга запалили свічки в пам'ять про всіх українських оборонців і Герої Небесної сотні.

100 років тому – 22 січня 1919 року, було проголошено Акт Злуки. Це одна з найвизначніших подій доби Української революції 1917–1921 років. Ухвалення цього документа означало об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. День Соборності України – державне свято, його офіційно відзначають з 1999 року.

Одним із символів цієї історичної події є живий ланцюг: 1990 року мешканці Радянської України взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ, Львів, Рівне, Житомир та Київ. Цей живий ланцюг, що об'єднав Україну був одним з наймасштабніших у світовій історії, за різними підрахунками у дійстві взяли участь близько трьох мільйонів людей. "Живий ланцюг" простягався практично на 700 км. Це було перше масове святкування знакової події – проголошення акту злуки.

Традиція живе і тепер. Вже 12 рік поспіль на мосту Патона у живий ланцюг збираються люди. Вони теж беруться за руки і символічно з'єднують два берега Дніпра, нагадуючи про історичні події 1919-го року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: