fbpx
Сьогодні
16:56 21 Січ 2019

В Україні запустили пілотний проект відновлення для неповнолітніх правопорушників

У шістьох областях України запустили пілотний проект програми з відновлення для неповнолітніх правопорушників, які є підозрюваними у вчиненні злочину.

Відповідний документ було підписано на спільному брифінгу генпрокурора і глави Мін'юсту, трансляцію вів "112 Україна".

"Ми розробили пілотний проект щодо виконання гуманістичних правил ООН. Називається "Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у скоєнні злочину", – повідомив Луценко.

Для реалізації проекту були обрані певні регіони країни: Донецька, Львівська, Луганська, Миколаївська, Одеська та Харківська області.

Умови для використання цієї програми: наявність потерпілої сторони; вчинення неповнолітнім вперше злочину невеликої або середньої тяжкості – таких правопорушень тільки впродовж минулого року було 2,5 тис. по всій країні; визнання цим неповнолітнім правопорушником своєї вини і згода неповнолітнього потерпілого на участь у цій програмі.

Луценко зазначив, що в цій програмі прокурор повинен проінформувати неповнолітнього про можливість іншого, ніж звичайне кримінальне переслідування, у суді розгляду цієї програми через укладення угоди.

"Сподіваюся, що у пілотних областях ми зможемо скоротити бюджетні витрати на повноцінний судовий розгляд, зменшити час спілкування неповнолітнього з правоохоронними органами. Потерпілий братиме участь у перевихованні неповнолітнього правопорушника й отримає відшкодування через швидку процедуру. А також нас дуже цікавить залучення громадських організацій і соціальних служб до роботи з неповнолітнім правопорушником після завершення процедур, щоб залучити його до спортивної, культурної або іншої суспільної діяльності", – повідомив Луценко.

Він висловив думку, що реалізація цього проекту призведе до зменшення рецидивів і сприятиме більшій гуманізації правоохоронної та судової практики.

Своєю чергою глава Міністерства юстиції України Павло Петренко підкреслив, що проект дає неповнолітнім правопорушникам "шанс на повернення до нормального життя".

"Ми говоримо про те, щоб дитина, яка в силу багатьох життєвих обставин переступила закон, отримала можливість і шанс на повернення до нормального життя. Щоб дитина, яка є підозрюваним, менше спілкувалася з правоохоронцем і слідчим, а більше – з адвокатом і психологом. Щоб та дитина не стала частиною кримінального світу і не вчинила потім набагато важчі злочини, ніж крадіжка гаманця", – наголосив Петренко.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: