Новини

У Києві може з’явитися перше легальне кладовище для домашніх улюбленців

У Києві до кінця 2020 року має з'явитися перше кладовище для домашніх улюбленців.

Кладовище для тварин має з'явитися неподалік від ТЕЦ-6 у Деснянському районі столиці. Цього року кладовище для домашніх улюбленців буде готовим майже на 60%. Завершити будівництво мають вже у 2020 році.

У 2019 році у столичному бюджеті на проекти першого офіційного кладовища для домашніх улюбленців і притулок для тварин передбачено майже 27 мільйонів гривень.

У коментарі Радіо НВ начальник управління контролю за благоустроєм Тарас Панчій повідомив, що на притулок заплановані 25 млн гривень, а на кладовище цього року надали 2 мільйони. Хоча загалом проект оцінюють у 52 мільйона.

"На 2019 рік ми запланували тільки 2 мільйони. Там треба зробити повністю оцінку, оскільки там є недобудова, і вже тоді починати проект, коли в нас буде повністю інвентаризація, повністю вся оцінка, що потрібно демонтувати. Тобто всі активні роботи вже почнуться у кінці 2019 чи у 2020 році", – повідомив Панчий.

Перезапустити будівництво

Наразі легально поховати тварину у Києві неможливо. Жителям Києва доводиться самостійно ховати своїх улюбленців на одному зі стихійних кладовищ, яке облаштували на Троєщині. Воно розташоване поблизу місця, де може з'явитися перше офіційне.

Вперше питання кладовища для домашніх улюбленців постало майже 15 років тому. Ще у 2007 році Київрада затвердила рішення, згідно з яким ховати тварин можна лише в спеціально відведених місцях, але кладовище так і не побудували.

Його проект місцева влада оцінила в більше ніж 20 млн гривень. Об'єкт мав розташуватися на чотирьох з половиною гектарах землі. Планували також крематорій і колумбарій. Зараз там кілька недобудованих будівель. Станом на 2008 рік на будівництво витратили 13 млн грн, а ще два роки потому проект заморозили.

Стихійні ж поховання тварин погрожували знести. Окрім стихійного кладовища на Троєщині, ховають домашніх тварин і на Русанівці. Знайти захоронення можна і в центрі столиці.

Врегулювати галузь

Муніципальний крематорій для тварин поки є лише у Львові. У столиці надають приватні послуги, які можуть бути не прозорими. Таку оцінку у коментарі Радіо НВ висловила зоозахисниця Наталія Вишневська.

Проект міського кладовища – ініціатива потрібна, каже вона. Але, на її думку, так само актуальним залишається питання прозорості використання коштів. До того ж галузь поховання або кремації тварин в Україні взагалі не врегульована, наголосила зоозахисниця.

"Якщо деяких можна організовано десь ховати, у якомусь відведеному місці, то частина тварин, вона має піддаватися кремації, тому що вони можуть стати збудниками і розповсюджувачами небезпечних хвороб. У державах, де це врегульовано, коли у ветклініці помирає тварина, то власник не може самостійно вирішувати це питання. Тобто він поставлений у такі рамки законів, що має обов'язково кремувати тварину, якщо вона померла від небезпечної хвороби", – зазначає Вишневська.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Британська оборонна компанія відкриє ще один завод задля виробництва гаубиць для України

Британське підприємство з виробництва артилерії відкриє новий гаубичний завод. Цей крок направлений на збільшення підтримки… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Міноборони: Кожен захисник України отримає покращене харчування у медзакладах, незалежно від форми власності

Міністерство оборони України ініціювало важливі зміни у системі забезпечення військовослужбовців під час лікування та реабілітації. Завдяки ухваленій Кабінетом… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Політика героїв: Зеленський розповів про один із пунктів Плану внутрішньої стійкості

Президент України Володимир Зеленський у межах підготовки Плану стійкості провів нараду щодо одного з пунктів… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

На підконтрольну Україну з окупації повернули ще 15 дітей

Із тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької та Херсонської областей в Україну вдалося повернути ще 15… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Цьогоріч Україна отримає 100 потужних генераторів від Японії

У 2024 році Україна отримає від Японії 100 генераторів. Частину з яких країна передасть вже сьогодні, 16… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Окупована Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту

Окупована росіянами Запорізька АЕС знову опинилася на межі блекауту: знеструмлено одну з двох ліній живлення… Читати більше

Saturday November 16th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.