Відповідний рейтинг оприлюднений на сайті EUvsDisinfo.
Перше місце у рейтингу посідає репортаж російського "Першого каналу" з Сирії у лютому 2018 року, в якому наводяться кадри оперативної зйомки бойового зіткнення.
Насправді, як з'ясували справжні журналісти-дослідники, ці кадри були "позичені" з комп'ютерної гри "Arma 3".
Інший епізод стосується повідомлення на каналі "Росія-1" про зустріч міністра Лаврова з лідером Північної Кореї у червні минулого року.
На оприлюдненій під час ефіру фотографії учасників зустрічі російські пропагандисти за допомогою фотошопу "домалювали" Кім Чен Ину посмішку, якої в дійсності не було на його обличчі.
До переліку курйозів європейське джерело віднесло також спробу каналу "RT" (Росія сьогодні) представити осіб, причетних до хімічної атаки в Солсбері, звичайними туристами.
Але внаслідок таких дій вся російська аудиторія побачила ці події через "туман брехні".
Наступний епізод стосується репортажу про візит Путіна до російського міста Омськ у серпні 2018 року.
У репортажі використано мальовничі зйомки міського ландшафту для ілюстрації благоустрою та екологічності Омска. Насправді, на кадрах був не Омськ, який залишається похмурим панельним містом, а московський район Мітіно.
Ще один ляп європейське джерело характеризує як "обмовку за Фрейдом", коли російське телебачення оголосило Азовське море "внутрішнім морем Росії".
Цікаво, що цей репортаж і такий інформаційний посил з'явилися просто напередодні реальної ескалації ситуації у цьому регіоні.
Видання наводить інші випадки, коли процитовані російським телебаченням спостерігачі на місцевих виборах не впізнали свій коментар у російському перекладі, або коли російській аудиторії представили інноваційного "танцюючого робота", який насправді виявився людиною, одягнутою у "роботизований" костюм.
Згадується також відомий випадок, коли під час підготовки чергового фейку про Україну російські пропагандисти на роль "розчарованого українця" запросили актора з Білорусі. Іронію викликала й спроба російських телевізійників видати репортаж британського телебачення про навчання військових зв'язківців за "спецоперацію" з підготовки дезінформації проти Росії.
"Напевно, на російському державному телебаченні сподіваються, що ніхто інший не помітить, звідки вони беруть свій відеоряд", – зазначає EUvsDisinfo.
Фото euvsdisinfo.eu
Вірш Тараса Шевченка "Думка" ("Нащо мені чорні брови…"), який він написав у 1838 році, презентували… Читати більше
Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до війни та більше витрачати на оборону, інакше російська федерація… Читати більше
Офіційно зареєструвала торгівельну марку в США українська компанія DroneUA, яка працює у галузях енергетики, сільського… Читати більше
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.