Було б смішно, якби не було так сумно: топ-ляпів пропагандистів Кремля

Європейський ресурс EUvsDisinfo склав перелік найбільш недолугих спроб кремлівських пропагандистів ввести в оману світове співтовариство у 2018 році.

Відповідний рейтинг оприлюднений на сайті EUvsDisinfo.

Перше місце у рейтингу посідає репортаж російського "Першого каналу" з Сирії у лютому 2018 року, в якому наводяться кадри оперативної зйомки бойового зіткнення.

Насправді, як з'ясували справжні журналісти-дослідники, ці кадри були "позичені" з комп'ютерної гри "Arma 3".

Інший епізод стосується повідомлення на каналі "Росія-1" про зустріч міністра Лаврова з лідером Північної Кореї у червні минулого року.

На оприлюдненій під час ефіру фотографії учасників зустрічі російські пропагандисти за допомогою фотошопу "домалювали" Кім Чен Ину посмішку, якої в дійсності не було на його обличчі.

До переліку курйозів європейське джерело віднесло також спробу каналу "RT" (Росія сьогодні) представити осіб, причетних до хімічної атаки в Солсбері, звичайними туристами.

Але внаслідок таких дій вся російська аудиторія побачила ці події через "туман брехні".

Наступний епізод стосується репортажу про візит Путіна до російського міста Омськ у серпні 2018 року.

У репортажі використано мальовничі зйомки міського ландшафту для ілюстрації благоустрою та екологічності Омска. Насправді, на кадрах був не Омськ, який залишається похмурим панельним містом, а московський район Мітіно.

Ще один ляп європейське джерело характеризує як "обмовку за Фрейдом", коли російське телебачення оголосило Азовське море "внутрішнім морем Росії".

Цікаво, що цей репортаж і такий інформаційний посил з'явилися просто напередодні реальної ескалації ситуації у цьому регіоні.

Видання наводить інші випадки, коли процитовані російським телебаченням спостерігачі на місцевих виборах не впізнали свій коментар у російському перекладі, або коли російській аудиторії представили інноваційного "танцюючого робота", який насправді виявився людиною, одягнутою у "роботизований" костюм.

Згадується також відомий випадок, коли під час підготовки чергового фейку про Україну російські пропагандисти на роль "розчарованого українця" запросили актора з Білорусі. Іронію викликала й спроба російських телевізійників видати репортаж британського телебачення про навчання військових зв'язківців за "спецоперацію" з підготовки дезінформації проти Росії.

"Напевно, на російському державному телебаченні сподіваються, що ніхто інший не помітить, звідки вони беруть свій відеоряд", – зазначає EUvsDisinfo.

Фото euvsdisinfo.eu

Свіжі дописи

  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Легендарний “Щедрик” українського композитора Леонтовича прозвучав у святковій рекламі Chanel

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Львівська бібліотека зібрала понад 350 дитячих малюнків та листівок для військових на передовій

Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.