Новини

Найбільше в історії дослідження вітаміну D поставило під сумнів його користь

Найбільше в історії клінічне дослідження вітаміну D показало, що вчені помилялися щодо суттєвої користі від цієї речовини.

Дослідження проводилося на основі даних про здоров'я 500 тисяч чоловік, пише Science Alert.

Уряди, в тому числі уряд Великої Британії, заявляли, що дані про користь вітаміну D для здоров'я настільки величезні, що кожен дорослий повинен приймати його в якості добавки протягом як мінімум шести місяців на рік.

Проте, найбільше в історії клінічне дослідження про користь вітаміну D у профілактиці переломів було проведено на даних 500 000 чоловік і близько 188 000 переломів. Оскільки на рівні вітаміну D сильно впливають гени, дослідники використовували генетичні маркери для рівнів вітаміну D в крові, щоб уникнути спотворень при спостереженнях.

Результати показали відсутність зв'язку між рівнями вітаміну D протягом життя і ризиком перелому. Харчові добавки з вітаміном D не запобігають переломам або зменшенню щільності кісток, незалежно від дозування. Єдиний виняток – деякі люди, які страждають від остеомаляції, однієї з форм рахіту.

Це останнє дослідження суперечить недавнім думкам уряду Великої Британії, але не суперечить попереднім клінічним дослідженням.

У 2014 році огляд і метааналіз 31 дослідження додатків вітаміном D не виявив впливу цих речовин на переломи. У більш пізньому метааналізу 33 рандомізованих досліджень за участю понад 50 000 людей похилого віку добавки з кальцієм або вітаміном D не впливали на частоту переломів. Також не було ніяких явних переваг щодо м'язової сили або рухливості. Велика частина нашої твердої віри в користь вітаміну D прийшла з досліджень добавок в будинках для людей похилого віку в 1980-х роках, які ніколи не були відтворені і, ймовірно, були помилковими.

За словами вчених з Оклендського (Нова Зеландія) і Абердинського (Великобританія) університетів, їх робота ставить крапку в питанні про передбачувану користь вітаміну D в таблетках. Хоча думка про те, що такі добавки зміцнюють кістки, широко тиражується лікарями і соцмережами, воно, ймовірно, є черговим міфом.

"Здорові люди повинні отримувати вітамін D з невеликих доз сонячного світла кожен день, а також з їжі, такої як риба, масло, гриби і молочні продукти", – вважають автори роботи.

Нові дослідження повинні вирішити питання про те, чи можуть препарати вітаміну D запобігти інші проблеми зі здоров'ям. Автори роботи рекомендують британському уряду змінити рекомендації щодо вживання вітаміну D.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

G7 та союзники готують відповідь щодо відправки солдатів КНДР на війну проти України

Країни "Великої сімки" та ще три держави серйозно стурбовані відправкою північнокорейських солдатів на війну проти… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Шмигаль: На прийдешню зиму маємо достатньо власних енергетичних ресурсів

В Україні в усіх регіонах стартував опалювальний сезон. Винятком є Херсонщина, де ще зберігається відносно… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

“Більше ніж іграшка”: в Україні створили іграшку тварини без кінцівки

Іграшка-цуценя без кінцівки допоможе дорослим почати розмову з дітьми про інвалідність, інклюзію та прийняття. Про… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Умєров підтвердив інформацію про перші бойові зіткнення між ЗСУ та солдатами КНДР у Курській області

Міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що між Збройними силами України та північнокорейськими солдатами в… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Як “Бажаємо здоров’я” допомагає підтримувати здоров’я щодня: досвід клієнтів

Мережа аптек «Бажаємо здоров'я» – це один із лідерів на українському фармацевтичному ринку. Вона забезпечує… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024
  • Новини

Чекаємо на пташенят: біля станції “Вернадський” з’явилося перше яйце пінгвінів

Поблизу української антарктичної станції “Академік Вернадський” пінгвіни відклали перше яйце цього року, тож більш як… Читати більше

Tuesday November 5th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.