При цьому ухвалення генплану супроводжувалося тиском на громадських активістів та депутатів. Зокрема вхід до будівлі міськради заблокували ті тушки, а невідомі перерубали кабель найбільшого інтернет-провайдера міста.
"Сам генплан ніхто в очі не бачив, хіба що попередні "ескізи" – що туди внесли достеменно невідомо, але з того, що ми бачили вони збільшили висотність забудови, дозволи забудову біля річок Ірпінь та Буча, а також забудову приватного сектору. Останнє дозволить знизити ціни на викуп землі у власників приватних будинків", – розповіла у коментарі The Newsroom активістка Михайлина Скорик.
Напередодні внесення змін в генплан Ірпеня в місті провели фейкові громадські слухання, на яких замість генплану Ірпеня "презентували" план розвитку Очакова Миколаївської області.
"З метою охорони й оздоровлення навколишнього середовища м. Очакова у проекті рекомендовано виконати ряд планувальних і технічних заходів. Намічений комплекс заходів повинен реалізовуватись через дію законів України щодо екологічного стану та санітарно епідеміологічного контролю території, органами місцевого самоуправління", – сказано на сторінці 96 оновленого Генерального плану Ірпеня, який потрапив на початку грудня в руки актівістів.
На так званих зборах головував екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк, який улітку несподівано пішов у відставку. Сам Карплюк участь у обговоренні плану аргументував тим, що його "обрали головуючим".
Вранці в середу вхід у Ірпінську міськраду виявився заблокованим. Поліція також не змогла оперативно потрапити до приміщення міськради, оскільки проїзд до міської ради перегородив автомобіль водоканалу. Мешканці Ірпеня змогли зайти до будівлі лише після того, як виламали заблоковані двері.
В.о. міського голови Анастасія Попсуй поставила на голосування генплан вже на 4 хвилині сесії і його відразу ж проголосували без обговорення. Як зазначила Михайлина Скорик, "за" проголосували 29 із 36 депутатів. При цьому текст пояснювальної записки до генплану та остаточне креслення карти так і не було оприлюднене. Після голосування керівництво ради вийшло з залу через чорний хід, а поліція затримала 40 тітушок.
За словами Скорик, депутати фактично легалізували свою забудову в місті, яку вели попередні роки. За її підрахунками, в місті з 2012 року виросло 500 нових будинків, але інфраструктура міста до цього була неготова, тому вже кілька днів в місті в цих будинках немає електрики.
"Найбільший секрет Генплану, що буде з лісом. Адже, ще будучи мером, Карплюк дуже боровся за те, щоб ліс Коцюбинського, а також три тисячі гектарів лісів Києво-Святошинського лісництва, стали частиною генплану Ірпіня. Де проляжуть ті лісові межі, поки невідомо", – зазначила активістка.
Зазначимо, що обраний по мажоритарному округу депутат Верховної Ради Михайло Гаврилюк втручатися в ситуацію відмовився.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Міжнародна науково-технологічна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience у партнерстві з GlobalGiving виділила грант благодійному фонду Let’s… Читати більше
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що у відомстві нема підтверджень про затримання… Читати більше
Цю інформацію спростував Національний банк України, назвавши її “недостовірною та маніпулятивною”. Про це пише “Рубрика”.… Читати більше
Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше
“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше
Ворожі дрони в ніч на 10 січня атакували Україну. Рятувальники показали наслідки ворожого обстрілу Києва… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.