Про це повідомив посол України у Франції Олег Шамшур у Twitter.
"В Україну передано копії витягів з Бертинських хронік (Les Annales Bertiniani), які зберігаються в бібліотеці м.Сент-Омер та вважаються найдавнішою згадкою про Русь-Україну. Бажаю авторам проекту з дослідження витоків і становлення української державності успіху в його реалізації", – йдеться у повідомленні.
Бертинські хроніки (лат. Annales Bertiniani) — це пам'ятка середньовіччя, написана у Франкській імперії у 830 — 882 роках.
Назва умовна, за місцем знахідки основного рукопису — в абатстві святого Бертіна. Нині це руїни в межах міста Сент-Омер (Па-де-Кале) на півночі Франції.
Складав хроніки (в тій частині, де йдеться про Русь) Пруденцій Труаський, двірський капелан Людовіка I (814 — 840) за часів правління західнофранкського короля Карла Лисого (840 — 877).
"У 839 році до імператора Людовіка I (814 — 840) прибуло посольство візантійського імператора Теофіла (829 — 842), який "прислав також… деяких людей, які стверджували, що вони і народ їх називаються рос (Rhos); їхній король (лат. rex) має титул хакана (лат. chacanus) і послав до нього (Теофіла), як вони стверджували, заради дружби…", – повідомляється у хроніках.
Теофіл просив, щоби милістю імператора і з його допомогою вони могли через його імперію безпечно повернутися на батьківщину, бо шлях, яким прибули до Константинополя, лежить землями варварськими, які населяють дикі, люті народи, і імператор не бажав, щоб вони повертались ним і наражалися на небезпеку.
Ретельно з'ясувавши мету їхнього прибуття, імператор дізнався, що вони походять із народу шведів (Sueones), і, вважаючи їх радше розвідниками, а не послами дружби, вирішив затримати їх доти, доки вдасться достеменно дізнатися, з'явились вони зі щирими намірами чи ні.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Чи ви добре знаєте історію своєї родини та своє етнічне коріння? Головні герої відеоподкасту “Вродило”… Читати більше
Міністерство аграрної політики та продовольства запускає новий сервіс "еРослинництво", який має забезпечити простежуваність у сфері… Читати більше
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель підтвердив, що Сполучені Штати дозволили Україні бити по території рф… Читати більше
Відеопроєкт «Онлайн-освіта Донеччини», створений за підтримки USAID DG East, розповідає про щоденні подвиги та складнощі,… Читати більше
Лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк відмовився від міжнародної премії імені Магнітського, якою нагороджують за боротьбу… Читати більше
У Балтійському морі пошкоджено кабель зв’язку між Фінляндією та Німеччиною, а також ще один — між Швецією та Литвою. Про це повідомляють… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.