Про це повідомляє DW.
Ухвалення пакту відбулося в присутності представників 150 держав і ООН.
Виступаючи на відкритті конференції, генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив, що цей пакт є "планом дій від страждань і хаосу", зумовлених нерегульованою міграцією.
Генсек нагадав, що ООН не планує визначати міграційну політику замість країн, що згодні дотримуватися пакта, і що його положення не мають юридично обов'язкового характеру.
Також, згідно з твердженнями генсека, основні міграційні потоки спрямовані не з півдня на "глобальну Північ", а пов'язують між собою різні країни "півдня".
Крім цього, генсек заявив, що з 2000 року в світі загинули понад 60 тис. мігрантів, і цей факт є "джерелом колективного сорому".
У церемонії підписання документа в марокканському Марракеші брала участь і канцлер ФРН Ангела Меркель.
Вона назвала міграційний пакт великою подією в міжнародній політиці щодо мігрантів.
"Цей пакт ясно оголошує боротьбу нелегальній міграції та контрабанді нелегалів, вказала Меркель.
"Міграція – природний процес, і якщо він легальний, то це – добра справа. Трудова міграція сприяє процвітанню і в Німеччині", – пояснила вона.
Документ має рекомендаційний характер і юридично необов'язковий.
Втім, низка країн виступила проти: США, Польща, Угорщина, Болгарія, Угорщина, Чехія та Австрія, яка нині очолює ЄС і ще низка держав відмовилися підписувати документ.
Зазначається, що у пакті мають бути прописані "безпечні, впорядковані і засновані на правилах" стандарти міграції.
В основі 18-місячних переговорів щодо документа було покладено постанову Генасамблеї ООН від вересня 2016 року. Тоді було проведено голосування на підтримку планів ООН, спрямованих на посилення захисту біженців та іммігрантів, а також на розширення підтримки тих країн, які приймають більшість біженців.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.