Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на Альянс забезпечення демократії – підрозділ Німецького Фонду Маршалла США, що стежить за російськими Twitter-акаунтами і іншою прокремлівською діяльністю.
"Макрон успішно уникнув кібератак з метою дестабілізації його президентської кампанії в 2017 році, за якими, як вважаеться, стояли прокремлівські групи. Тепер, коли Франція зіткнулася з насильницькими протестами, росіяни, схоже, повернулися. Серед 600 облікових записів Twitter, які, як відомо, поширюють погляди Кремля, найбільш популярний хештег зараз #giletsjaunes, французька назва для протестів "жовтих жилетів", – йдеться в матеріалі.
Як розповів вашингтонський аналітик Альянсу Бретт Шафер, "Альянс звернув увагу на те, що акаунти, які раніше публікували новини з США і Великобританії, в останні тижні переключилися на висвітлення протестів у Франції".
Ці акаунти часто вказують на те, що французька поліція перебуває на межі заколоту і готова підтримати протестувальників. Шафер говорить, що подібні заяви не підтверджуються фактами, а сама інформаційна кампанія за структурою нагадує інші кібер-атаки Кремля.
Велика частина посилань у досліджуваних Альянсом Twitter-акаунтах веде на повідомлення державних російських медіа – Sputnik, Russia Today і німецьке агентство Ruptly, яке належить RT.
Як вказують в Альянсі, усі три медіа дуже пильно стежать за протестами, "а RT навіть повідомляло, що 12 його журналістів постраждали, висвітлюючи події у Франції".
Також Sputnik і RT повідомляли про те, що більшість французьких поліцейських більше не мають наміру підтримувати уряд і стали на бік протестуючих. Як вказує Bloomberg, джерелами цієї інформації виступають представники двох невеликих профспілок поліції, які на останніх виборах зібрали в сумі менше 4% голосів.
Російські медіа також показали відео – широко поширене у французьких соціальних мережах – про те, як поліція в південно-західному місті Пау знімає свої шоломи, що було розцінено як знак солідарності з протестувальниками. Місцева поліція і журналісти, присутні на місці події, заявили, що це не відповідає дійсності – поліцейські зняли шоломи, щоб поговорити з "жилетами", але після наділи їх назад.
Видання відзначає, що поки неясно, чи формують недавні повідомлення російських ЗМІ або активність прокремлівських Twitter-акаунтів громадську думку у Франції. Хоч RT і Sputnik мають франкомовні сайти, їх аудиторія обмежена. Головним місцем розміщення повідомлень про "жовтих жилетах" були соціальні мережі.
Як заявив представник Facebook, "контент, який пропагує насильство і шкоду", заборонений і видаляється з сайту "щойно ми дізнаємося про це".
"Тим не менш, коли широко і наполегливо пропагується негативна інформація, принаймні, деяка її частина може дійти до французьких користувачів соціальних мереж", – говорить керівник Альянсу забезпечення демократії.
Всесвітня боксерська рада (WBC) назвала найкращого боксера та боксерку 2024 року. У чоловіків найкращим визнано… Читати більше
Український фотограф VarrIng (справжнє ім'я — Ігор Бабій) отримав почесну відзнаку міжнародного конкурсу вуличної фотографії… Читати більше
У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше
За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше
Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше
Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.