Про це "Рубриці" повідомили активісти ГО «Батарейки, здавайтеся!».
"Рух по збору батарейок в Україні розпочався в 2013 році із хибної заяви заводу «Аргентум» у Львові про те, що переробка батарейок безкоштовна. За цей час в країні відкрились тисячі волонтерських пунктів прийому батарейок, на складах різних організацій накопичено більше 200 тонн батарейок, але жодна із них поки не потрапила на переробку. Причина — переробка батарейок не безкоштовна, за неї потрібно платити, і заводу, який би мав потужності та економічний смисл це робити в Україні поки що немає", – пояснюють екоактивісти.
В 2018 році «Батарейки, здавайтеся!» заключили партнерство із 2 заводами із переробки батарейок у Європі — Redux в Німеччині та Recupyl в Польщі, щоб розірвати порочне коло та розпочати відправляти батарейки на переробку.
Для того, щоб забезпечити оплату переробки всіх батарейок, які збирають українці, активісти переходять на нову модель — відтепер збір батарейок буде відбуватись на базі тих торгових мереж та компаній, які покривають вартість переробки. Так, як це відбувається у Європі.
Пілотні проекти по європейські моделі «відповідальності виробнка» стартуватимуть в 2019 році в мережах «Епіцентр» та «Ватсонс». Але ресурсів цих мереж вистачить на переробку лише приблизно 2% українських батарейок, їм самим не впоратись.
Активісти і представиники мереж закликають інші відповідальні компанії приєднуватись до доброї справи! Не чекаючи нового законодавства, який зробить цю відповідальність обов'язковою для всіх імпортерів. На втілення закону потрібно від 5 років, а діяти потрібно вже сьогодні.
Відповідальним компаніям широкого профілю, не тільки тим, які продають батарейки, активісти пропонують приєднатись до нового формату збору батарейок з оплатою переробки та внеском на реформу — проекту «Коробочки». За бажанням, з оплатою переробки, здати батарейки також зможуть просто небайдужі люди.
Під час прес-конференції будуть анонсовані результати дослідження шкоди батарейок, втілені командою «Батарейки, здавайтеся!» спільно з університетом Львівська політехніка в листопаді 2018 року. Активісти розкажуть, скільки м² землі насправді забруднює 1 батарейка.
Одразу після прес-конференції активісти запрошують журналістів відвідати склад «Батарейки, здавайтеся!» в місті Київ.
Відповідальним компаніям широкого профілю, не тільки тим, які продають батарейки, активісти пропонують приєднатись до нового формату збору батарейок з оплатою переробки та внеском на реформу — проекту «Коробочки». За бажанням, з оплатою переробки, здати батарейки також зможуть просто небайдужі люди.
Спікери:
Любов Колосовська, голова руху «Батарейки, здавайтеся!»
Ігор Дембінський, заступник директора департамента електро-монтажного устаткування мережі «Епіцентр К»
Катерина Веремєєва, PR директор «Watsons»
Саміт G20 у Бразилії відбувся за слабкої підтримки України, сказав Президент Володимир Зеленський під час… Читати більше
Ввечері, 23 листопада, по всій Україні скасували графіки відключень світла. Проте українців закликали не вмикати… Читати більше
Російського генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади командувача угрупуванням військ "Південь". Його звинувачують у приховуванні… Читати більше
Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.