За ухвалення відповідного законопроекту в другому читанні та в цілому проголосували 242 депутати при мінімально необхідних 226, передає Рубрика.
Цей закон визначає статус територій для потреб протимінної діяльності, джерела її фінансування, вимоги до фахівців у цій сфері та їхні обов'язки, надання допомоги жертвам від вибухонебезпечних предметів.
Так, територіями, що забруднені вибухонебезпечними предметами, визначено ті, на яких велась війна, відбувався збройний конфлікт, проводились АТО, ООС або заходи із забезпечення нацбезпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Водночас статус територій, які потребують розмінування, мають і такі, що визнані тимчасово окупованими.
Території України, в межах яких виявлено вибухонебезпечні предмети, відповідно вважаються забрудненими ними.
Перелік таких територій затверджується Кабінетом Міністрів України, а зміна їх статусу здійснюється на підставі інформації, наданої уповноваженим органом протимінних операцій.
Водночас для фінансувати розмінування можуть залучати і фінансові ресурси донорів, включаючи міжнародну технічну допомогу у вигляді грантів.
Ухвалений закон передбачає й ведення обліку операторів протимінної діяльності. Створення, ведення та доступ до відомостей відповідного реєстру визначає національний орган з питань протимінної діяльності, який утворює уряд.
Цей орган затверджуватиме щорічний план протимінної діяльності. В його складі діятиме комісія з питань акредитації та моніторингу, що передусім займається акредитацією операторів у зазначеній сфері та видачею їм відповідних свідоцтв, які спочатку видаються на п'ять років.
Під час проведення другої та наступних акредитацій оператор може отримати його уже на десятирічний термін.
Водночас за наполяганням народних депутатів під час обговорення із ухваленого закону було повністю вилучено статтю 31, якою передбачалося ліцензування господарської діяльності у сфері протимінної діяльності.
Окрім того, законом створюється Центр протимінних операцій, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується національним органом з питань протимінної діяльності. Його склад затверджується Кабміном за пропозицією нацоргану з питань протимінної діяльності.
Цей закон набуває чинності з наступного дня після опублікування.
Як повідомлялося, за даними Міністерства оборони України, з початку бойових дій на Донбасі жертвами мін і снарядів стали 1 858 осіб. Кількість загиблих становила 482 особи, з них – 21 дитина.
При цьому площа замінованих територій на сході України, які потребують очищення, становить близько 7 тис. кв. км. Там нині проживають 1,5 млн людей.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.