Інженери створили дешевий прилад, який перетворює на воду сухе повітря пустелі
Інженери з Центру опріснення води Саудівської Аравії створили дешевий пристрій для видобутку прісної води з сухого повітря в пустелі.
Про це пише Eurek Alert.
У всьому повітрі світу міститься близько 13 трлн тон води – це величезне поновлюване джерело прісної води, яке майже не використовується в умовах дефіциту води в окремих посушливих регіонах планети.
Більшість існуючих нині пристроїв для видобутку води з повітря дорогі, неефективні або є складними для практичного застосування.
Дослідники під керівництвом професора Пена Вана створили пристрій, в основі якого лежить досить поширений матеріал – хлорид кальцію.
Зазвичай сіль розчиняється, вбираючи вологу з повітря, але вчені додали до неї гідрогель, який дозволяє речовині залишатися твердою. Це виключає необхідність очищення зібраної води від хлориду кальцію.
Тестування пристрою показало, що за добу він здатний зібрати до 3 літрів води – і задовольнити мінімальну добову потребу у воді дорослої людини.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.