Про це повідомив міністр Володимир Омелян, в рамках проведення Інфраструктурного дня, організованого Європейською бізнес асоціацією, повідомляє Еспресо.TV.
Під час заходу питання лібералізації ринку локомотивної тяги було одним із найгостріших в обговоренні, оскільки через нестачу локомотивів, українські виробники не мають змоги вивезти значну частину експортної продукції. Особливо страждають українські аграрії, продукція яких потребує вчасного транспортування, через ризик зіпсуватись, а також підприємства металургії та гірничої галузі, які потребують вчасної доставки вантажів.
Лібералізація локомотивної тяги внесена окремим пунктом в угоду про Європейську асоціацію, свою підтримку цьому також висловили президент, прем'єр-міністр, та міністерство інфраструктури. Натомість керівництво "Укрзалізниці" готове йти на зустріч бізнесу лише за умови вирішення кількох питань.
"Перше – це питання фінансування пасажирських перевезень. Друге – питання вантажного тарифу, котрий має бути має бути повністю лібералізований і третє питання – це зобов'язання «Укрзализниці», як універсального перевізника, забезпечити будь-які заявки з боку клієнтів", – заявив генеральний директор ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов.
В свою чергу, міністр інфраструктури Володимир Омелян на заході анонсував запуск пілотного проекту з допуску приватної локомотивної тяги вже наступного року, адже сьогодні, через нестачу локомотивів, залишається невивезеною близько 20% відсотків продукції. Держава втрачає надходження до бюджету, в тому числі на соціальні програми.
Українські та іноземні інвестори готові інвестувати кошти в нові локомотиви, щоб вчасно доставляти українську продукцію міжнародним замовникам. Про таку готовність заявила компанія Ferrexpo, світовий лідер гірничої промисловості.
"Ми готові взяти участь у пілотному проекті. Маємо гарантований вантаж, гарантований напрямок та свої вагони, якими можемо забезпечити завантаження локомотивів в пілотному проекті", – підтвердила представник компанії Ярослава Блонська.
Сьогодні від "Укрзалізниці" залежить чи зможуть українські компанії вчасно вивозити свою продукцію. І наскільки готове керівництво "Укрзалізниці" йти на зустріч експортерам, та в співпраці з Міністерством інфраструктури запустити пілотні проекти за участі приватної тяги, покажуть вже найближчі місяці.
Україна та США фактично відпрацювали остаточний варіант угоди щодо рідкісноземельних копалин. Станом на сьогодні ця… Читати більше
Через нічну атаку російських дронів на Київщину вночі 26 лютого загинули двоє людей. Це журналістка… Читати більше
НАТО вперше допустило розробників та науковців з України до участі у хакатоні, який спрямований на… Читати більше
До складу молодих лідерів Міжнародного олімпійського комітету увійшла українка Олександра Боляк. Впродовж 2025-2028 років вона… Читати більше
Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає створення Спеціалізованого окружного адміністративного суду та Спеціалізованого апеляційного адміністративного… Читати більше
Міністерство молоді та спорту України офіційно визнало військово-технологічний спорт новим неолімпійським видом спорту. Відповідний наказ №1105… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.