Новини

Малюнки печерних людей з тваринами є стародавніми знаками зодіаку, – вчені

Антропологи з університетів Единбурга і Кента висунули теорію, що люди намагалися вивчати зоряне небо ще 17 тисяч років тому.

Текст дослідження був опублікований в журналі Athens Journal of History та викладений на сайті arXiv.org.

Вчені порівняли між собою зооморфні роботи, знайдені в неолітичних місцях по всьому світу – від Туреччини до печер на південному заході Франції.

Виявилося, що це не просто розповіді про полювання, оскільки не всі ці тварини, показані на малюнках, водяться в місцях їх зображення.

На думку антропологів, які проаналізували всі ці роботи – зображення биків, левів і скорпіонів, могли символізувати сузір'я, а не полювання на тварин.

А значить – це було першою системою астрономії, створеної людством.

На це вказує також і місце розташування малюнків по відношенню один до одного.

Припущення, що малюнки в печерах розташовані не випадковим чином, виникло ще в 1960-х роках у французького антрополога Андре Лері-гурхан, який аналізував найвідомішу печеру Ласко у Франції, де знаходяться 1,9 тисяч картин часів пізнього палеоліту.

За його словами, малюнки могли бути свого роду класифікацією добра та зла або чоловіків і жінок. Однак навіть ця теорія не пояснювала точки і дивні лінії, розкидані по малюнках.

Дослідники стверджують, що поранений бізон представляє собою сузір'я Козерога під час літнього сонцестояння, а птах – ваги при весняному рівнодення.

Інші тварини зображені більш спекулятивно, але в них можна легко побачити Льва і Тельця та інші знаки зодіаку.

Крім того, вчені вважають, що на цих малюнках можна побачити падаючі метеорити – в результаті цього природного катаклізму знову почався короткий Льодовиковий період на Землі. Однак ця теорія ще вимагає подальших дослідів.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Від джерел викидів парникових газів до поглиначів вуглецю: відновлення заплав може змінити їхню роль у природі, — дослідження WWF

Періодичне контрольоване затоплення цих територій покращує ріст рослинності, збільшує поглинання вуглецю та зменшує загальні викиди… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Кількість жертв через ракетний удар по Ізюму зросла до шести: у лікарні помер поранений чоловік

Кількість жертв внаслідок ворожого удару по Ізюму, що у Харківській області, зросла до 6 осіб.… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Воєнний стан та мобілізацію продовжено до 9 травня: Зеленський підписав закони

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які передбачають продовження терміну воєнного стану та загальної мобілізації.… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

З російського полону вдалося повернути 150 українських захисників

Між Україною та росією відбувся черговий обмін військовополоненими, під час якого обміняти вдалося 150 українських… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Рідкісний випадок на станції “Академік Вернадський”: у пари пінгвінів народилося аж 3 малюків

На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", біологи зафіксували унікальний випадок –… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Україна отримала від Латвії в межах благодійної ініціативи сотню FPV-дронів

Для українських військових Латвія передала 100 FPV-дронів у межах благодійної ініціативи "Безпілотники для ЗСУ". Про… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.