Новини

У Святогірську на Донеччині реставрують пам’ятник більшовику Артему. В уряді невдоволені

У Святогорську Донецької області закінчено перший етап реставрації пам'ятника радянському революціонеру Артему (Федору Сергєєву).

Про це повідомив голова Донецької обласної державної адміністрації Олександр Куць.

"Завершується перший етап реставрації пам'ятки національного значення – пам'ятника Артему в Святогірську. Загалом на його відновлення з обласного бюджету виділили 388 тисяч гривень. За виконання робіт взялися львівська та київська фірми "Львівпроектреставрація" та "Мегаград". Але повністю завершити проект у цьому році реставратори не встигнуть, тож другий етап розпочнеться навесні, з настанням тепла", – написав чиновник на своїй сторінці в Facebook.

Згідно з додатком до постанови Кабінету міністрів №928, цей пам'ятник внесений до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Таким чином, він не потрапляє під закон про декомунізацію, оскільки є пам'яткою національного значення.

У свою чергу, віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко повідомив в своєму Twitter, що голова уряду Володимир Гройсман доручив Українському інституту національної пам'яті "з'ясувати усі обставини реставрації пам'ятника більшовицькому терористу та сепаратисту […] всупереч Закону про декомунізацію".

Варто відзначити, що особистість самого Артема (Cергеева) знаходиться в списку Українського інституту національної пам'яті, як та, що потрапляє під декомунізаційний закон.

Довідка. Автором пам'ятника Артему (Федору Сергєєву) є радянський скульптор Іван Кавалерідзе, який, зокрема, створив пам'ятники Богдану Хмельницькому, Тарасу Шевченку, Ярославу Мудрому, княгині Ользі, Григорію Сковороді.

Пам'ятник Артему, встановлений в 1927 році, вважається зразком монументального мистецтва (з елементами кубізму) національного значення і є єдиним в Європі зразком цього стилю настільки значного розміру: висота 22 метри плюс п'ятиметровий постамент. На пам'ятнику немає ніякої радянської або комуністичної символіки. Сам автор писав, що в цій фігурі він відобразив бунтаря-велетня, символ тієї бунтівної і суперечливої епохи, в яку він жив. Остання капітальна реставрація пам'ятника проводилася в 1983 році.

Федір Сергєєв (відомий як Артем) – більшовицький революційний діяч, відомий як засновник так званої Донецько-Криворізької Радянської Республіки.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.