Документ підтримали 240 нардепів, передає Укрінформ.
Бюджетом на 2019 рік передбачено 1,112 трильйона видатків та 1,026 трильйона доходів. Розмір дефіциту складає 89,99 мільярда гривень.
Зокрема, бюджет передбачає:
Мінімальну зарплату з 1 січня хочуть підвищити до 4173 грн, в погодинному розмірі – до 25,13 грн. Також передбачили індексацію зарплат бюджетникам на рівні 9,4% в порівнянні з 2018 роком.
Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року дорівнюватиме 1 853 грн, з 1 липня – 1936 грн, з 1 грудня – 2027 грн.
В 2019 планується зростання ВВП на рівні 3% за умови інфляції 7,4%.
У доопрацьованому до другого читання проекті Держбюджету повністю збережено пріоритети, які закладалися спочатку: оборона та безпека, соціальний захист, охорона здоров'я, освіта та розвиток інфраструктури, наголошують у Міністерстві фінансів.
Оборона та безпека. Видатки на підвищення обороноздатності та безпеки держави на 2019 рік передбачені у сумі 211,9 млрд грн (з них державні гарантії – 5 млрд грн). За загальним фондом видатки складають 194,6 млрд грн та спрямовуються, зокрема, на грошове забезпечення військовослужбовців та поліцейських у розмірі 111,8 млрд грн, на розвиток озброєння військової техніки – 30,2 млрд грн, а також на будівництво чи придбання житла для військовослужбовців – 1,8 млрд. грн.
Більше того, під час підготовки проекту Закону до другого читання видатки загального фонду на безпеку і оборону додатково збільшились на 2,2 млрд грн.
Соціальний захист. Для забезпечення виплати пенсій в наступному році Уряд спрямовує 167,5 млрд грн. Разом з тим при доопрацюванні до другого читання було враховано положення про збільшення доходів на 950 млн грн за рахунок введення нових правил розмитнення автомобілів.
Охорона здоров'я. За загальним фондом Держбюджету із субвенціями видатки складають 95,7 млрд грн, що на 3,4 млрд грн, або на 3,7%, більше порівняно з проектом Держбюджету-2019, що був прийнятий у першому читанні.
Зокрема, збільшились видатки на реалізацію державних інвестиційних проектів в галузі охорони здоров'я – 1 328,4 млн грн, на централізоване придбання медикаментів для лікування серцево-судинних, судинно-мозкових, онкологічних та онкогематологічних захворювань – 626 млн грн, лікування громадян України за кордоном – 300 млн грн, а також на зміцнення матеріально-технічної бази загальнодержавних закладів охорони здоров'я – 240 млн грн тощо.
Освіта. Видатки на освіту сягнуть 126,9 млрд грн, що на 4,5 млрд грн, або на 4%, більше, ніж у проекті Держбюджету, поданому до першого читання. Зокрема, в ході доопрацювання було враховано: 1 000 млн грн – на діяльність Фонду президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді, 1 500 млн грн – на субвенцію місцевим бюджетам для підвищення якості освіти, 150 млн грн – на субвенцію місцевим бюджетам на ремонт чи побудову спортивних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів.
Розвиток дорожньої інфраструктури. У Держбюджеті на 2019 рік також передбачено ресурс на побудову нових доріг, на що буде спрямовано 55 млрд грн, в тому числі – 50,4 млрд грн з Дорожнього фонду та 4,6 млрд грн завдяки залученню коштів міжнародних донорів.
Закон вступить в силу з 1 січня 2019 року, але не раніше офіційної публікації.
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Саміт G20 у Бразилії відбувся за слабкої підтримки України, сказав Президент Володимир Зеленський під час… Читати більше
Ввечері, 23 листопада, по всій Україні скасували графіки відключень світла. Проте українців закликали не вмикати… Читати більше
Російського генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади командувача угрупуванням військ "Південь". Його звинувачують у приховуванні… Читати більше
Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.