Про це виданню Ain розповів засновник проекту Олександр Жуков.
Олександр заснував Videogorillas в 2009 році, без залучення інвесторів, на власні гроші: "коли починав компанію, на руках було $3000 і сильне бажання розвивати технологію".
Один з перших проектів вийшов зі студією 20th Century Fox. Тоді Apple вимагала, щоб в iTunes відео були представлені, як на DVD тих часів: з можливістю дивитися по розділах, і щоб у кожного розділу була ілюстрація – маленька картинка, причому, щоб це був кадр в FullHD.
Щоб продавати фільми в iTunes, студії треба було оновити ці картинки, замінити їх картинками хорошої якості.
"Проблема з точки зору інженера безглузда, але серйозна як для компанії – адже у них не було баз даних, нічого, де фіксувалося б, який саме кадр використовувався. Так що у них людина сиділа вручну шукав ці кадри. Я зробив їм прототип програми, яка однакові кадри знаходить за 10 хвилин. Далі інформація про нас пішла з ринку сарафанне радіо, нас стали згадувати в титрах", – розповідає Жуков.
З тих пір, за словами засновника проекту, в клієнтах у стартапа побували майже всі голлівудські студії.
Основний сервіс, який компанія продає – це програми, які вміють відновлювати з відео поганої якості відео якості 4К. У фільмах CBS, Sony Pictures їх технології використовується і зараз.
Про багато різних фільмів команда розповідати не може через умови договору. Але Олександр розповів деталі про нещодавній проект з Netflix.
У 70-х роках минулого століття знаменитий американський режисер Орсон Уеллс почав роботу над фільмом The Other Side of the Wind, але помер, не встигнувши довести справу до кінця.
У Netflix вирішили відновити фільм на підставі наявних матеріалів. Режисер залишив після себе тільки workprint – готовий фільм, але поганої якості на 8-мм плівці, і близько 100 годин зйомок відмінної якості на 35-мм плівці.
Відповідно, завдання полягало в тому, щоб порівняти кадри на неякісної плівці з усіма кадрами якісного запису, і зібрати аналогічну послідовність кадрів, але вже з 35-мм плівки.
Вручну це зробити практично нереально, зазначає Олександр. У Netflix над цим працювало шість чоловік, які підібрали 5% фільму. За швидкістю роботи було ясно, що на повне відновлення вручну піде 9 місяців. На цьому етапі і вирішили звернутися до української компанії.
У Videogorillas вже в 2013 році був запатентований AI-алгоритм BigFoot, який порівнює кадри, він і був використаний для вирішення цієї задачі.
Алгоритм BigFoot дозволяє таким же чином відновлювати й інші фільми і серіали, зняті десятиліття назад, до якості 4К.
Зараз в студії працює 15 чоловік і вона отримує прибуток, хоча конкретних цифр керівництво і не називає.
"Ми давно заробляємо, і я пишаюся тим, що ми не брали ні в кого грошей, не залучали інвестицій, ніколи не були в боргу, не брали кредитів ", – говорить Жуков.
Компанія зазвичай не працює з українськими студіями, але керівництво хоче запропонувати Кіностудії ім. О.Довженко безкоштовно відновити таким же чином фільм "Тіні забутих предків".
"Афіші" Тепер у форматі 4К: "Тіні забутих предків" 1964 на великих екранах "- це реальність, і у нас є для цього готове рішення», – говорить Жуков.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
У Львівській області стартував проєкт із запуску пересувних аптечних пунктів. Вони охоплять 17 сіл Дрогобицького… Читати більше
Ротація українських військових на передовій залежить від укомплектованості резервних бригад, які мають замінити виснажені підрозділи.… Читати більше
Українські військові бригади імені Анни Київської успішно завершили навчання на території Франції. Про це повідомив… Читати більше
Україна отримала від Сполучених Штатів Америки лише половину обіцяної зброї. Також допомога Європи для українських… Читати більше
У Чернігівській області українські прикордонники оперативно знищили російські триколори, які окупанти встановили на зруйнованому мосту… Читати більше
Продовжувати кампанію за військову підтримку України закликала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок партію "зелених",… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.