Про це повідомив координатор "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук.
У 2012 році по темі впливу переробки ртуті на екосистему Донбасу проводилися спільні дослідження американських вчених і фахівців ДонНТУ. Даним питанням також займалися експерти з організації Environmental Protection Agency.
Тоді дослідження показали, що в районах, прилеглих до "Микитівського ртутного комбінату", вміст парів ртуті становить від 155-300 до 1427-1680 мг / л, що є причиною ртутної інтоксикації жителів цього району, підвищеної захворюваності, дитячої смертності.
"За час російської окупації частини Донбасу з 2014 року місцеві експерти кілька разів піднімали питання про стан справ на закритому ртутному комбінаті. Але окупаційна адміністрація проблему повністю ігнорує", – пише він.
Однак незабаром російські окупанти знайшли застосування даному об'єкту.
"В квітні 2017 року жителі Горлівки, які проживають в селищі Бессарабка, стали свідками перебування на території "Микитівського ртутного комбінату" військових в хімічному захисті з характерними знаками радіаційної небезпеки", – пише він.
Зокрема, до території покинутого комбінату під'їхали кілька Камазів, після чого два десятки російських військовослужбовців у формі хімічного захисту розвантажили бочки.
Потім, використовуючи масивні візки, перевезли їх на територію покинутого ртутного комбінату.
"За нашими даними, таким чином військовослужбовці ЗС РФ робили складування і захоронення радіаційних відходів, вивезених з території Росії", – пише Тимчук.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Ввечері, 23 листопада, по всій Україні скасували графіки відключень світла. Проте українців закликали не вмикати… Читати більше
Російського генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади командувача угрупуванням військ "Південь". Його звинувачують у приховуванні… Читати більше
Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.