Новини

Індекс демократичності міст: лідером стали Чернівці, найнижчий показник у Житомира

Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, в рамках проекту USAID «Громадяни в дії» оцінили демократичність процедур місцевих рад, в яких прописані можливості жителів впливати на процес ухвалення рішень.

Лідерами демократичності у 2018 році стали:

1. Чернівці – 90%.
2. Київ – 76%.
3. Хмельницький – 75%.
4. Львів – 70%.
5. Краматорськ – 66%.

Найнижчі показники демократичності виявились у Харкова (38%) та Житомира (29%).

Загальна середня якість місцевої демократії в 2018 році в обласних центрах – 55 %.

Експерти відмітили, що за останні два роки значна кількість міських рад розширила можливості для жителів управляти своїми містами. Покращення ситуації досягнуто за рахунок запуску в містах нових інструментів місцевої демократії – бюджетів участі та електронних петицій.

Так за два роки, 21 місто запустило бюджет участі, і ще 15 – е-петиції. Лише 4 міста запустило місцеві ініціативи, і 3 – громадські слухання.

Також відмічається загальний тренд на підвищення прозорості та підзвітності місцевого самоврядування громаді: покращились положення про звітування міського голови та депутатів (7 міст), положення про депутатські комісії (5 міст), а також регламент міської ради (7 міст).

Загалом експерти проаналізували більше 300 рішень місцевих рад, і відмітили, що в 70 них протягом останніх 2 років вносились позитивні зміни, які розширюють можливості жителів впливати на процеси управління містом.

В порівнянні з 2016 роком, загальний середній рівень демократичності українських міст зріс на 17%. Найбільший прогрес зробили міські ради Києва, Львова, Хмельницького та Рівного.

В той же час, в окремих містах лишаються штучні бар'єри, які роблять майже неможливим скористатись інструментами місцевої демократії.

Так, для ініціювання громадських слухань в Чернігові потрібно зібрати 3000 підписів жителів (рекомендація – не більше 50), а щоб подати місцеву ініціативу в Кропивницькому – 19 000 підписів ( рекомендація – не більше 250).

Найгіршим врегульованою інструментами є загальні збори громадян (31%) та регламент виконавчого комітету міської ради (28%).

Найкраще демократичне регулювання в нових інструментів місцевої демократії: електронна петиція (94%) та бюджет участі (85%).

В рамках дослідження охоплено 24 обласних центри. Дослідження проводилось в травні-серпень 2018 року.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський провів телефонні розмови з президентом Польщі та прем’єркою Естонії: про що говорили

Президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда обговорили кроки для якнайширшого залучення країн… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Генштаб: на фронті впродовж доби було зафіксовано 87 бойових зіткнень

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру витіснити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра.… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Британська розвідка: в Україні на боці росії воюють близько 9000 чеченців

На сьогодні в чеченських підрозділах, які воюють в Україні на боці російської федерації, служать близько… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

На Донеччині війська рф скинули авіабомбу на житловий район Костянтинівки: поранено четверо людей

У понеділок, 6 травня, окупаційні війська здійснили авіаційний обстріл Костянтинівки, що в Донецькій області. В… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Україна виготовляє власні артснаряди, проте буде розраховувати на допомогу партнерів й надалі, – Камишін

Україна сама виробляє артилерійські боєприпаси. Однак Київ через величезні потреби Сил оборони розраховує на постачання… Читати більше

Monday May 6th, 2024
  • Новини

Після заяви Кемерона в рф істерика: погрожують ударами “по об’єктах Британії поза Україною”

Влада російської федерації рознервувалась після того, як глава МЗС Британії Девід Кемерон заявив, що його… Читати більше

Monday May 6th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.