fbpx
Сьогодні 21/10/2020 07:18
22:11 26 Жов 2018

Сумна статистика: майже половина населення світу не отримує основну медичну допомогу

Близько 50% населення світу не має доступу до основних послуг охорони здоров'я, зокрема, при неінфекційних та інфекційних хворобах, захисті здоров'я матері й дитини тощо.

Такі дані озвучили на Глобальній конференції з первинної медико-санітарної допомоги, яка проходить в Астані (Казахстан), повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

"Сьогодні світ став більш здоровим для дітей, ніж будь-коли раніше, але, незважаючи на це, щорічно близько 6 мільйонів дітей помирають віком до п'яти років, в основному, від причин, яким можна запобігти, та більше 150 мільйонів дітей відстають у розвитку. Щонайменше половина населення світу не має доступу до основних послуг охорони здоров'я, включаючи медичну допомогу у разі неінфекційних захворювань та інфекційних хвороб, охорону здоров'я матері і дитини, а також охорону психічного, сексуального і репродуктивного здоров'я", – відзначають експерти ВООЗ.

У міжнародній організації заявили, що ресурси охорони здоров'я у переважній більшості випадків орієнтуються на вжиття заходів відносно конкретних хвороб, а не на формування стабільних, всеосяжних систем охорони здоров'я.

У рамках форуму країни світу погодили Астанинську декларацію, обіцяючи посилити системи первинної медико-санітарної допомоги як найважливіший крок на шляху до досягнення загального охоплення послугами охорони здоров'я.

"Астанинська декларація, одноголосно схвалена усіма державами-членами ВООЗ, містить зобов'язання в чотирьох ключових областях: приймати сміливі політичні рішення в інтересах здоров'я в усіх секторах; вибудовувати стійку первинну медико-санітарну допомогу; розширювати права і можливості окремих людей і співтовариств; орієнтувати підтримку, здійснювану зацікавленими сторонами, на національні заходи політики, стратегії та плани", – поінформували у ВООЗ.

ЮНІСЕФ і ВООЗ допомагатимуть урядам і громадянському суспільству в здійсненні Астанинської декларації.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: