Сумна статистика: майже половина населення світу не отримує основну медичну допомогу
Близько 50% населення світу не має доступу до основних послуг охорони здоров'я, зокрема, при неінфекційних та інфекційних хворобах, захисті здоров'я матері й дитини тощо.
Такі дані озвучили на Глобальній конференції з первинної медико-санітарної допомоги, яка проходить в Астані (Казахстан), повідомляє Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).
"Сьогодні світ став більш здоровим для дітей, ніж будь-коли раніше, але, незважаючи на це, щорічно близько 6 мільйонів дітей помирають віком до п'яти років, в основному, від причин, яким можна запобігти, та більше 150 мільйонів дітей відстають у розвитку. Щонайменше половина населення світу не має доступу до основних послуг охорони здоров'я, включаючи медичну допомогу у разі неінфекційних захворювань та інфекційних хвороб, охорону здоров'я матері і дитини, а також охорону психічного, сексуального і репродуктивного здоров'я", – відзначають експерти ВООЗ.
У міжнародній організації заявили, що ресурси охорони здоров'я у переважній більшості випадків орієнтуються на вжиття заходів відносно конкретних хвороб, а не на формування стабільних, всеосяжних систем охорони здоров'я.
У рамках форуму країни світу погодили Астанинську декларацію, обіцяючи посилити системи первинної медико-санітарної допомоги як найважливіший крок на шляху до досягнення загального охоплення послугами охорони здоров'я.
"Астанинська декларація, одноголосно схвалена усіма державами-членами ВООЗ, містить зобов'язання в чотирьох ключових областях: приймати сміливі політичні рішення в інтересах здоров'я в усіх секторах; вибудовувати стійку первинну медико-санітарну допомогу; розширювати права і можливості окремих людей і співтовариств; орієнтувати підтримку, здійснювану зацікавленими сторонами, на національні заходи політики, стратегії та плани", – поінформували у ВООЗ.
ЮНІСЕФ і ВООЗ допомагатимуть урядам і громадянському суспільству в здійсненні Астанинської декларації.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.