Відповідне рішення було прийнято у суботу на засіданні синоду під головуванням патріарха Філарета, повідомляє сайт церкви.
"У зв'язку зі змінами, які відбуваються в Українській православній церкві, беручи до уваги історичну традицію, практику помісних православних церков та інші істотні обставини, запровадити для предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату повну і скорочені форми титулу", – йдеться в ухвалі синоду.
Повний титул має наступну форму: "Святійший і Блаженнійший (ім'я), Архієпископ і Митрополит Києва – Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархімандрит".
Скорочений титул має наступну форму: "Святійший (ім'я), Патріарх Київський і всієї Руси-України".
У відносинах з іншими помісними православними церквами допустимою формою є "Блаженнійший Архієпископ (ім'я), Митрополит Київський і всієї Руси-України" та похідні від нього.
Синод також вирішив "закликати всіх вірних Київського патріархату і усіх віруючих продовжити підносити молитви за Вселенського патріарха Варфоломія, за президента України Петра Порошенка і Верховну Раду України, за всіх, хто працює для досягнення єдності Українського православ'я і проголошення Томосу про автокефалію УПЦ".
Також УПЦ КП висловила вдячність Вселенському патріарху за рішення від 11 жовтня, які "усувають ряд канонічних аномалій та відкривають шлях до утворення в Україні єдиної помісної автокефальної Української православної церкви".
Патріарху Варфоломію та синоду Константинопольської церкви направлено подячний лист синоду УПЦ КП.
Слід зазначити, що в листі до Вселенського патріарха Філарет підписався як "архієпископ, митрополит Київський і всієї Руси-України, співбрат і співслужитель Вашої Всесвятості".
"Київський патріархат з радістю сприймає усунення наслідків, до яких привела анексія Московським патріархатом Київської митрополії, здійснена у 1686 р. всупереч канонічним правилам", – йдеться в ухвалі засідання синоду.
Київський патріархат також закликає ієрархів УАПЦ та залучених до процесу єднання ієрархів Московського патріархату в Україні з участю представників Вселенського патріархату та із залученням представників Української держави приступити до підготовки Надзвичайного Об'єднавчого Собору, де має бути обрано предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ.
Угорщина хоче, щоб Євросоюз виключив вісьмох осіб із санкційного списку проти росії. Тоді вона може… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Королівства Бельгія Бартом де Вевером і… Читати більше
Польща збільшить кількість інтернет-терміналів Starlink, що діють в Україні, для забезпечення стабільного зв'язку на фронті… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров у форматі відеозв’язку взяв участь у засіданні, яке об’єднало представників… Читати більше
25 лютого Уряд України, Група Світового банку, Європейська Комісія та Організація Об'єднаних Націй презентували звіт… Читати більше
У межах заходів до третіх роковин повномасштабної війни РФ проти України Президент Володимир Зеленський і… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.