Про це передає Ain.ua.
У Facebook-групах місцеві жителі давно обговорювали ремонт доріг на вулиці Чабанівська і Теремківська.
Дороги знаходяться в межах міста, але фактично розташовані на виїзді, по шляху до вказаних населених пунктів.
"За рік зрушень по ремонту не було, а ями тільки збільшилися", – розповідає місцевий житель та ініціатор збору коштів на ремонт доріг Микола Косенко.
Незважаючи на те, що дороги невеликі, вони – досить завантажені, особливо в години пік.
Спочатку він планував зібрати хоча б трохи грошей, щоб закрити найбільші ями. Перша мета була такою: зібрати за пару днів близько 16 000 грн.
Микола повідомив сусідам про свій план, написав про це в Facebook-групи жителів місцевих районів, підготував невелику коробку з прорізом для грошей і оголошення на А4, і о 7:00 ранку почав збирати гроші у дороги.
Перший водій, який захотів підтримати ініціативу гривнею, зупинився вже через хвилину.
За перший день вдалося таким чином зібрати 5950 грн, на другий день почали надходити гроші і на карту (її реквізити Микола вказував в кожному пості). Процес перерахунку грошей Микола знімав на камеру і викладав в Facebook-групи, там же влаштовував вибір і обговорення підрядників.
На наступний день ще за дві години зібрав 6750 грн. Менш, ніж за два дні сума офлайн і онлайн-зборів перевищила 16 000 грн.
"Зібрали вже 20 000 грн, зустрілися з підрядником, оцінили масштаб робіт. Я розібрався, як виглядає процес ямкового ремонту, написав розширений пост в групи: мовляв, є такий варіант – дешевше, і є дорожче, але краще, в результаті вирішили ще дозбирати грошей ", – розповідає він.
За 2,5 дня сума досягла вже 47 000 грн.
"У п'ятницю ввечері, 5 жовтня ми вже отримали рівну дорогу без ям за вулицею Чабанівська", – говорить він.
Коли в цей день підрядник займався ремонтом, ще кілька водіїв зупинилося і запропонувало відремонтувати вулицю Жулянську (це паралельна вулиця, зараз називається Теремківська).
Микола озвучив цю пропозицію в Viber-чатах і продовжив збір денег. Всього за кампанію було зібрано близько 97 000 грн, при цьому близько 20% – це офлайн-збори, 80% – онлайн.
Мінімальна сума, яку мешканці давали на дорогу – 1 грн, максимальна – платіж на карту в розмірі 3000 грн, а в середньому давали по 100-200 грн.
З місцевою владою ремонт доріг не погоджували, але ініціатор такої громадської краудфандингової кампанії не бачить в цьому проблеми, адже це місцева громада скинулася на ремонт дороги і виконала його. Всього в кампанії взяло участь приблизно 400-500 осіб.
Було
Стало
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Російські війська атакували Запоріжжя ввечері 10 січня. Поранення отримали двоє людей. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на… Читати більше
Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити… Читати більше
В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше
На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше
У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.