Новини

Перевірки бізнесу в 2019 році стануть більш прозорими та ризикоорієнтованими

Інспекційна система в Україні трансформується у напрямку ризикоорієнтованого підходу. Відтепер інспекційні органи мають фокусуватись на прозорій оцінці суб'єктів господарювання та запобіганні ризикам, а бізнес – знати коли і чому до нього завітає інспектор.

Сьогодні вже запущено інтегрований портал inspections.gov.ua з низкою інструментів для прозорої та передбачуваної онлайн-взаємодії держава – бізнес. 26 інспекційних органів з 33 наразі вже долучились до роботи на порталі та відкрили інформацію про свої перевірки. Станом на жовтень 2018 року в єдиній системі опубліковано майже 250 тис. планів та біля 48 тис. результатів вже проведених перевірок. Триває процес затвердження нових критеріїв ризику, що дасть змогу ефективніше планувати заходи контролю.

17 жовтня Офіс ефективного регулювання BRDO за підтримки ініціативи EU4Business\FORBIZ презентував перші результати впровадження реформи та подальші кроки її реалізації під час Інспекційного Форуму #ПЕРЕВІРОК.NET, що проходить в Києві в рамках Європейського тижня підприємництва.

Низка рішень, необхідних для запуску нової системи управління ризиками, Урядом затверджені. Трансформація неминуча, і більшість контролюючих органів це вже зрозуміли. Наша мета – повноцінне впровадження ризикоорієнтованої системи перевірок з початку 2019 року. Тому наполягаю на тому, аби до кінця поточного року всі перевіряючі органи затвердили критерії ризиків у своїх сферах та підключилися до роботи на єдиному порталі перевірок.

Володимир Гройсман, прем'єр-міністр України

Спроможність державних інституцій, в тому числі прозора ефективна система контролю, є базовою складовою сприятливого бізнес-клімату. Бізнес розвивається тоді, коли діють зрозумілі передбачувані правила на ринку. Тоді він може краще планувати свою діяльність, досягати кращих результатів, виходити на міжнародні ринки і сприяти розвитку економіки країни загалом.

Хюґ Мінґареллі, посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюґ Мінґареллі

Навесні Уряд затвердив нову методологію управління ризиками, завдання інспекцій – визначити перелік небезпек для кожної сфери контролю та розробити комбінацію критеріїв для виявлення ризиків і розумного планування перевірок. Найбільший прогрес у цьому поки продемонстрували контролюючі органи в сфері пожежної та техногенної безпеки, охоронної діяльності та туризму.

Важливе завдання нової інспекційної системи – орієнтованість на платника податків. З цією метою на Інспекційному порталі створюється «Кабінет управління ризиками» з низкою інструментів:

  • календарем запланованих перевірок;
  • історією проведених перевірок та їхніми результатами;
  • вичерпними чек-листами – вимогами до підприємців, з можливістю самоконтролю по кожній потенційній небезпеці
  • можливістю оцінити якість роботи інспектора, що стане основою для рейтингу інспекцій;
  • можливість вказати на обтяжливість конкретних вимог, що заважають працювати. Це стане основою для їх перегляду, щоб зменшити регуляторне навантаження на бізнес.

Свіжі дописи

  • Новини

Приазовський природний парк і не тільки: через аварію російських танкерів забруднено Азовське узбережжя

Унаслідок аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що сталася 15 грудня, забруднено як Чорне,… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Українським послом в Угорщині призначили “професора з окопів” Шандора

21 грудня президент Володимир Зеленський призначив нового посла України в Угорщині. Ним став український військовий… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

У Збройних Силах створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину України під час війни

Україна ще раз підтверджує свою відданість дотриманню норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень Гаазької конвенції… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

5 головних рішень тижня – посилення української ППО та допомога Британії у відновленні енергосистеми

 "Рубрика" пропонує короткий дайджест ТОП-5 рішень тижня, які наближають перемогу України: 🤝Генасамблея ООН в оновленій… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Країни-учасниці Талліннського механізму акумулювали 200 млн євро для забезпечення стійкості України в кіберпросторі

За рік існування Талліннського механізму країни-учасниці зібрали понад 200 мільйонів євро, спрямованих на посилення кіберзахисту… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Что нужно знать о спортивных добавках

Большая часть спортивных добавок так или иначе крутится вокруг белка в том или ином виде.… Читати більше

Saturday December 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.