Новини

Вчені Rutgers розробили браслет, який стежить за чистотою повітря

Дослідники з Rutgers розробили браслет, який перевіряє повітря на наявність шкідливих часток.

Користувачі можуть отримати доступ і аналізувати дані за допомогою супутнього додатка для смартфона або навіть відправити результати до свого лікаря.

Незважаючи на те, що браслет більше схожий на науковий експеримент, ніж на річ, яку ми можемо носити кожен день, його винахідники вважають, що технологія може бути додана на існуючі смарт-годинники, надаючи людині, яка носить їх, цінну інформацію, яка може бути, в прямому сенсі слова під рукою.

«Це схоже на Fitbit, але наш винахід має біосенсор, який може підраховувати частки, він фіксує кількість бактерій і органічні або неорганічні частинки в повітрі. Ми вважаємо, що дуже важливо допомогти людям вимірювати кількість дрібних частинок або пилу, які вони вдихають день у день. Наприклад, шахтарі могли б використовувати цю функцію для того, щоб розуміти наскільки безпечне повітря в тому місці, де вони знаходяться», – каже Мехді Джаванмард, старший автор дослідження.

Результати роботи були опубліковані в науковому журналі Microsystems & Nanoengineering цього літа. Згідно з дослідженням, у браслета є потенційні користувачі – фахівці в різних областях, які могли б аналізувати «різні кількості частинок, такі як неорганічні елементи в шахтах, або бактерії та інші [забруднювачі] в зразках води».

Команда розробників стверджує, що це було б особливо корисно в важкодоступних місцях. Розумний-браслет міг би збирати відповідні дані за лічені секунди і відправляти їх в лабораторію, скорочуючи час і зусилля для фахівця, якому необхідно провести аналіз.

«Сучасні трекери можуть вимірювати тільки кілька фізичних параметрів, таких як частота серцевих скорочень і активність вправ. Використання нашого пристрою для контролю кількості різних клітин в нашому кровотоці призведе до особистого моніторингу здоров'я», – сказав Аббас Фурнітуревалла, провідний автор дослідження.

Справа в тому, що браслет також може збирати кілька біомаркерів, включаючи кількість клітин крові. Зразки крові отримують за допомогою уколу і потім вони виявляються в тонкій трубці на гнучкій друкованій платі браслета. Ця трубка тонше людського волосся.

Розробники сподіватися, що їх винахід зробить самий справжній прорив і допоможе не тільки тим, хто займається спортом або фітнесом, а й фахівцям у різних сферах.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб: війська рф продовжують активно штурмувати позиції ЗСУ на трьох напрямках фронту

Протягом минулої доби, 22 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському, Курахівському та… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Система протиповітряної оборони NASAMS, яку обіцяла надати Канада, вже в Україні 

Систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну. Це… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Окупанти ввечері вдарили по Запоріжжю та області: є загиблий, поранення отримала дитина

Ввечері, 22 листопада, російські загарбники завдали два удари по Запорізькій області. Один був по регіону,… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.