Такі результати рейтингу Regional Doing Business 2018, розробниками якого вдруге стали Офіс ефективного регулювання (BRDO) і Спілка українських підприємців (СУП).
Так, Вінницька область набрала 334 бали, з невеликим відривом від неї Франківська – 332 бали. Третє місце дісталося Житомирщині – 313 балів. Максимальний бал, який могли отримати регіони, – 600.
Рейтинг проводився за адаптованою методологією Всесвітнього банку (ВБ) на основі опитування українських підприємців.
Оцінювалися 6 напрямів взаємодії бізнесу з владою: створення підприємства, сплата місцевих податків; отримання дозволів на будівництво; оформлення земельної ділянки під об'єкт нерухомості; приєднання до електромереж, якість електронних сервісів.
Також в цьому році був доданий новий компонент – електронні сервіси, результат по яким виявився найбільш цікавим і несподіваними.
"Коли рік тому ми презентували перший рейтинг і давали рекомендації органам місцевого самоврядування щодо поліпшення умов започаткування та ведення бізнесу, ми відверто не дуже вірили в прогрес. Проте він є", – зазначив заступник голови BRDO Денис Малюська.
Так, Вінниччина має найкращі позиції в загальному заліку. Житомирщина стала кращою зі створення підприємства, тепер вона може мотивувати підприємців переїжджати до них і відкривати бізнес. Чернігівщина готова конкурувати за об'єкти будівництва і має прогрес у відведенні земельних ділянок. А ось Харківщина і Донецький регіон виявилися найбільш лояльними до бізнесу зі сплати податків.
"Не дивлячись на позитивну динаміку, українські регіони мають дві глобальні проблеми, і вони, на жаль, без змін. Перша – це підключення до електромереж. У всіх областях за останній рік ситуація погіршилася. І друга, це пайова участь, яка обросла корупційної складової і є своєрідним "стопом" для інвестицій в сферу будівництва, особливо для іноземних інвесторів ", – зазначила керівник сектора Будівництво BRDO, віце-президент СУП Олена Шуляк.
Ключові рекомендації 2018 року, розроблені BRDO для регіонів:
– ввести електронне надання дозволів і погоджень через приєднання до загальнодержавних систем електронних послуг або розробки локального аналога;
– забезпечити прозорість містобудівної документації, опублікувавши її онлайн;
– приєднатися до ініціативи #StartBusinessChallenge;
– зменшити до 0 розмір пайового внеску в інфраструктуру;
– прискорити процес оформлення земельних ділянок під лінії електропередач.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
У Кривому Розі понад 130 тисяч абонентів залишилися без тепла через аварійну ситуацію: без опалення… Читати більше
У неділю, 24 листопада, в Румунії розпочався перший тур виборів Про це інформує Рубрика, посилаючись… Читати більше
Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше
Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше
У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.