fbpx
Сьогодні
21:01 11 Жов 2018

Як розвивається громадянське суспільство: презентовано Індекс сталості ОГС

10 жовтня у Києві відбулась презентація Індексу сталості організацій громадянського суспільства у Центральній та Східній Європі та Євразії – 2017.

Згідно дослідження, п'ять країн – Азербайджан, Угорщина, Латвія, Польща та Румунія – показали загальне зниження сталості, в той час як шість країн – Албанія, Вірменія, Молдова, Росія, Словенія та Україна – демонструють покращення ситуації у секторі ОГС.

 За результатами оцінки, у 2017 році організації громадянського суспільства України покращили показники Індексу з 3.3 балів, до 3.2 балів.

Найсильнішою стороною українського громадянського суспільства залишається здатність до адвокації – цей показник утримався на рівні 2.1 пункта; найслабшою – фінансова стійкість (4.2 пункта).

Покращення відбулось за напрямками «Організаційна спроможність» та «Секторальна інфраструктура». В той же час відбулось погіршення ситуації за параметром "Правове середовище".

В громадських і благодійних організації за останні роки суттєво покращилось розуміння важливості організаційного розвитку, вони почали вкладати зусилля в покращення своїх політик і процедур, розробці стратегічних планів та системи управління організації.

Володимир Шейгус, експерт дослідження з питань організаційного розвитку

Ключовим недоліком 2017 року стало запровадження е-декларування антикорупційних активістів та законопроекти щодо надмірної звітності громадських організацій, які були зареєстровані Президентом України. Вони переважили позитивні зміни з інших напрямків.

Максим Лациба, експерт дослідження з питань правового середовища для ОГС

Звуження правового поля для організацій громадянського суспільства у 2017 році було характерним для багатьох країн регіону оцінки. Так, погіршення параметрів сталості ОГС відбулось в Азербайджані, Угорщині, Латвії, Польщі та Румунії.

Марія Гелетій, керівниця проведення дослідження в Україні

Довідка. Індекс сталості ОГС – це міжнародне дослідження, яке проводиться з 1998 року в 71 країні світу, за фінансової підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

В ході проведення дослідження група експертів оцінює сталість ОГС за такими параметрами: Правове середовище, Організаційна спроможність, Фінансова стійкість, Адвокація, Надання послуг, Секторальна інфраструктура та Публічний імідж. Шкала оцінки починається від 7 балів, що є найгіршим показником, і закінчується 1 балом, що є найкращим показником, і діленням на десяті.

Дослідження Індексу сталості розвитку ОГС для України провів Український незалежний центр політичних досліджень з FНІ 360.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: