Про це повідомляє норвезький нобелівський комітет.
Хірург Денис Муквеге з Демократичної республіки Конго був в списку претендентів на отримання нагороди протягом десяти років. Муквеге неодноразово засуджував безкарність за випадки масових зґвалтувань і критикував конголезький уряд і інші країни за недостатні зусилля щодо недопущення сексуального насильства по відношенню до жінок у військових конфліктах.
А от інша лауреатка Наді Мурад була полонянкою у терористів "Ісламської держави", яка згодом стала правозахисницею і сконцентрувалася на боротьбі з сексуальним насильством як інструментом війни.
В 2018 році на премію миру претендували 217 осіб і 112 організацій.
Минулого року володарем Нобелівської премії миру стала Міжнародна кампанія зі знищення ядерної зброї (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons, ICAN).
У 2016 році нагороду отримав колумбійський президент Хуан Мануель Сантос, який підписав мирний договір, який поклав кінець громадянській війні, що тривала більше 50 років.
У ХХI столітті лауреатами Нобелівської премії миру ставали Європейський Союз (в 2012 році), президент США Барак Обама (в 2009 році), віце-президент США Ел Гор (в 2007 році) і американський політик, творець центру свого імені Джиммі Картер (у 2002 році). У 1990 році нагороду отримав перший і єдиний президент СРСР Михайло Горбачов.
Премія миру, згідно з останньою волею Альфреда Нобеля, на відміну від інших нагород, заснованих за його заповітом, присвоюється не в Стокгольмі, а в Осло. Вчений зазначив, що рішення про присудження премії повинен приймати комітет з п'яти осіб, який призначає парламент Норвегії.
Члени комітету за традицією – це в основному норвезькі політики і колишні лідери партій, які відійшли від діяльності.
Церемонія нагородження лауреатів за традицією пройде в Стокгольмі 10 грудня, в день смерті засновника Нобелівських премій – шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля (1833-1896). Нагороду вченим вручить король Швеції Карл XVI Густав.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.
Олена Зеленська повідомила, що результати дослідження у межах всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" свідчать,… Читати більше
Папа Римський зустрівся 5 лютого із сімома дівчатами-сиротами віком від 6 до 19 років з… Читати більше
Військові Збройних сил України змогли збити керовану авіаційну бомбу у Запоріжжі. Це вже не перший… Читати більше
Територіальні завоювання рф в Україні у січні 2025 року сповільнилися. Війська росії зайняли близько 320… Читати більше
У Житомирській області розпочав роботу культурний проєкт "Інтерактивний музей "Голоси жінок Житомирщини"". Цей проєкт має… Читати більше
Ця книга допоможе батькам розповісти дітям, чому утримувати тварин у неволі неправильно. Це збірка 12… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.