fbpx
Сьогодні 20/01/2021 02:32
21:53 01 Жов 2018

За бізнес-досвідом у Славутич: оголошено конкурс для мешканців Донецької області

Фото unsplash

Рух "Сильні громади" оголошує конкурс для підприємців, активістів та працівників місцевих органів влади із Донецької області на відбір кандидатів для поїздки у Славутич. Поїздка організовується для обміну досвідом у створенні сприятливого бізнес-клімату.

"Славутич – це мономісто, яке у 2000-х роках після зупинки містоутворюючого підприємства – Чорнобильської атомної електростанції втратило основний вектор економічного розвитку. Тому у Славутичі почали активно підтримувати розвиток малого і середнього бізнесу", – відзначають у "Сильних громадах".

Ще з 2000-х років у Славутичі були створені і активно працюють і Агенція регіонального розвитку і Фонд підтримки підприємництва. Минулого року створили раду підприємців при міському голові, є бізнес-омбудсмен. Тобто, багато інституційних речей, які ми готові показати і поділитися досвідом. Зараз за підтримки ЄС ми працюємо над створенням інноваційного індустріального бізнес-парку та нових інституцій підтримки бізнесу.

Юрій Фомічев, мер Славутича

Зазначається, що досвід Славутича є дуже актуальний для міст сходу України, які з початком війни втратили економічні зв'язки з Росією, а роль містоутворюючих підприємств зменшується. Тому містам потрібно шукати шляхи створення сприятливого середовища та інноваційні методи підтримки малого та середнього бізнесу.

На сьогодні дуже важлива підприємливість всього суспільства, а не залежність від одного великого кластеру. Потрібно включити багатьох людей в економічну діяльність, щоб вони народжували нові ідеї, смисли. Нові бізнеси мають формуватися знизу, від потреб суспільства, від креативності. А для цього потрібно створювати відповідні системи, коли місто є партнером людей і дозволяє їм розвиватися. Ми їдемо у Славутич для того, аби люди могли ознайомитися із прикладом, коли місто яке залежало від атомної електростанції, створило систему, яка обслуговує горизонтальні відносини. Для сходу України такий приклад є надзвичайно важливим.На сьогодні дуже важлива підприємливість всього суспільства, а не залежність від одного великого кластеру. Потрібно включити багатьох людей в економічну діяльність, щоб вони народжували нові ідеї, смисли. Нові бізнеси мають формуватися знизу, від потреб суспільства, від креативності. А для цього потрібно створювати відповідні системи, коли місто є партнером людей і дозволяє їм розвиватися. Ми їдемо у Славутич для того, аби люди могли ознайомитися із прикладом, коли місто яке залежало від атомної електростанції, створило систему, яка обслуговує горизонтальні відносини. Для сходу України такий приклад є надзвичайно важливим.

Буде відібрано до 10 ініціативних людей, які готові працювати над змінами для покращення інвестиційного клімату у своїх містах.

Витрати на проїзд, харчування та проживання відшкодовуються. Зареєструватися для участі в конкурсі можна за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: